background - Pár drobných novinek o Call of Duty WW2
Pár drobných novinek o Call of Duty WW2

Pár drobných novinek o Call of Duty WW2

6. 05. 2017
Ladislav Klimeš
0 obrázků
5 min čtení

Je to již hodně dlouhou doba, co se COD vydalo naposled do druhé světové války, či do nějakého historického konfliktu. Snová pasáž z BO3 se počítat nedá. Poslední pokus o jakousi historickou přesnost se pokusil Black ops 1 a od té doby se série vydávala dále a dále do budoucnosti, což čím dál více vadilo milovníkům historie.

Po vysloveně katastrofálním Infinite Warfare ovšem přichází nový díl a podle slov autorů se vrací ke kořenům. A vypadá to, že to berou opravdu od podlahy. V dnešní době si člověk už tak nějak zvykl, že v skoro každé střílečce je regenerace zdraví, ať už kompletní, nebo částečná, jako to bylo ve Wolfenstein New Order a The Old Blood. No, v novém CoD budete (zase) potřebovat lékárničky – nebo medika.

Další zajímavostí bude vyprávění příběhu. Autoři si vzali inspiraci z walking simulátorů typu Gone home, kdy se příběh vypráví během hry a je minimum předělových scén. Bude tak více času na vyprávění a hráči tak dostanou možnost se lépe seznámit s postavami a brutální válečnou atmosférou.

Podle všeho každá postava v týmu bude mít i jinou úlohu, jako třeba medik bude léčit. Kdo hrál starého českého Vietconga, může zavzpomínat a doufat, že to bude obdobné. Více ze hry uvidíme na E3.

Zaklínač 4?

Zaklínač 4?

CD Projekt asi nikomu představovat nemusíme. Je to právě TO herní vývojářské studio, který stojí za legendární trilogií Zaklínače od Andreje Sapkowského. Před týdnem...

17. 11. 2017
Michal Fortyn
2 min čtení
EA kúpila Respawn Entertainment

EA kúpila Respawn Entertainment

Občas sa stane, že nejaké "malé" vývojarské štúdio prerazí. Potom ho buď odkúpi väčšie štúdio alebo ostane samostatným a zaradí sa medzi "veľkých hráčov". Tentokrát nastal prvý prípad. Bývalí vyvojári Call of...

18. 11. 2017
Adam Tomaškovič
3 min čtení
background