background - Gigabyte předvádí s Ryzenem ideologické spojení
Gigabyte předvádí s Ryzenem ideologické spojení

Gigabyte předvádí s Ryzenem ideologické spojení

11. 05. 2017
Jakub Kozák
0 obrázků
5 min čtení

Není to tak dávno co jsme zde měli pár desek od značky Asus a už to vypadá, že budeme mít v ruce i první desky pro Ryzen a to od značky Gigabyte! Přesněji se jedná o model GA-AB350-Gaming 3.

Jak už značí právě model tak se jedná spíše o herně zaměřenou desku pro hráče, kteří chtějí i pěkný vzhled. Co mne na první pohled přimrazilo ke zdi je právě řešení PCI express slotů a jejich "výztuhy". Bohužel po bližším prozkoumání jsem zjistil, že je to jen plíšek převlečený přes onen klasický plastový slot, jenž je ukotven pouze 6ti malými body přes desku. Sice to není zrovna nejšikovnější řešení, ale jak říkám. Snaha se cení a na to, že se jedná o nižší cenovou kategorii kolem tří tisíc korun to není vůbec špatné.

Další bod se týká vybavenosti desky. Říkal jsem si, který analfabet to navrhoval, protože Sata konektory jsou neskutečně divně umístěny. Některé tak nešikovně, že pokud chcete zapojit kabely, tak vám budou zaclánět přes Led pásek. Sice pro pro mé oko příliš nelahodí, ale což... Na to v jaké cenové se pohybujeme, je to více než solidně udělaná deska. Hlavní milé překvapení pro mne byla i celková spotřeba jen při instalaci aktualizací, kdy spotřeba sestavy nepřesáhla ve vyšší zátěži nějakých 70 wattů. (na to, že v sestavě běžela i GTX1060 je to úctyhodná hodnota)

A co vlastně můžeme čekat v následující době krom takovéhoto rychlého ohodnocení desky? Rozhodně i test desky s chipsetem X370 a samozřejmě i podrobnější test této desky s Ryzenem 1500X a taktéž 1600X.

Za zapůjčení vybavení bych chtěl poděkovat společnosti Gigabyte!

Burnout Paradise sa dočká remasteru!

Burnout Paradise sa dočká remasteru!

Neexistuje závodná hra, pri ktorej sa viete vyblázniť podobne ako v Burnout Paradise. Rýchle a ničím neobmedzované závody, gigantické demolačné derby odohrávajúce sa priamo na diaľnici, skákanie cez...

22. 02. 2018
Alex Barna
3 min čtení
Assassin’s Creed Dynasty?

Assassin’s Creed Dynasty?

Áno, vidíte správne. Nie je to ani pol roka, odkedy sme sa dočkali posledného vydania hry zo série assassínov. Ako to už u Ubisoftu býva zvykom, opäť sa našiel poslušný zamestanec a v rozhovore pre ...

19. 02. 2018
Adam Tomaškovič
2 min čtení
background