background - Záchrana mrtvé hry, aneb Modern Warfare Remastered samostatně
Záchrana mrtvé hry, aneb Modern Warfare Remastered samostatně

Záchrana mrtvé hry, aneb Modern Warfare Remastered samostatně

2. 07. 2017
Ladislav Klimeš
0 obrázků
10 min čtení

Tak nakonec přišlo to, co stejně prorokovala většina lidí, co se kdy o Modern Warfare Remastered a jeho kontroverzní prodej pouze s Infinite Warfare zajímali. Activision konečně povolil a rozhodl se hru prodávat samostatně za… 30 euro! Původní oznámená cena 40 euro se naštěstí nenaplnila. V momentě, kdy toto bylo oznámeno, strhla se na FB stránkách Call of duty celkem mela, protože MWR má už i vlastní DLC, které obsahuje mapy, zadarmo dané do původní hry. A toto DLC stojí klasicky 15 euro od Activisionu.

Autoři si vysloužili hromadu nadávek, zvláště od lidí, co si koupili obě hry. Zvlášť, když kupovali IW pouze kvůli MWR. V tomto kroku se dá vidět ještě jedna, vcelku zajímavá věc. Modern Warfare je na PC absolutně mrtvá záležitost.

Je prakticky neuvěřitelné, jak remaster legendárního dílu hraje méně lidí, než velmi špatné Black OPS 3, Infinite Warfare, či nějaký starší díl, obzvlášť pokud si člověk pamatuje očekávaní, který remaster a jeho oznámení doprovázelo. Přitom to bylo velice nadějné ze začátku. Hra si kolem sebe začala budovat komunitu a pak najednou prakticky umřela, proč?

Tady je bohužel víc bodů, které za to mohou. Trochu to připomíná situaci s Hired Ops, jen v nesrovnatelně větším měřítku.

Hlavním bodem, proč je MWR prakticky mrtvá hra, zejména na PC je velice špatná optimalizace. Hra má problémy na spoustě map s načítáním textur, memory leaky a přetěžováním grafické karty. Což je celkem ironie, zvláště, když IW tyto problémy nemá v tak brutálním měřítku a vypadá jednoznačně lépe. A další věcí je, že to je už asi 4 COD na PC, které má optimalizaci velice špatnou. Ghosts, Advanced Warfare, Black OPS 3 mají problémy i s 16 gb ram a teď MWR.

Když si všimnete tohoto trendu, dojde vám, že kupující se oprávněně bojí, že na PC hra nebude stát za nic bez pořádného PC a místo toho zkusí štěstí na konzoli. Dalším bodem jsou kontroverzní supply dropy, které přivedly do hry mikrotransakce. V Infinite Warfare paradoxně je tento systém udělán lépe a to o hodně, tady v podstatě máte bonusové zbraně, které v originále nebyly a jako neplatící hráč se k nim dostáváte jen obtížně a po dlouhé době.

Po tomto patchi, který je přidal, komunita prakticky zmizela. Není divu, lidé jsou naštvaní, když tomu připočítáme ono DLC s originálními mapami, máme o hřebíček do rakve navíc.

Přitom MWR začalo opravdu pěkně, jednalo se o velmi dobrý remaster, až na optimalizaci na PC, ale komunita byla. Bohužel, komunita dostala to, co právě nechtěla. Supply dropy, mikrotransakce, placená DLC s mapami, které byly v předchozích dílech a další často kritizované věci.

I přes to MWR zřejmě přežije ještě pár měsíců do dalšího COD, pak jej i nejzarytější fanoušci opustí. A to jsme tu mohli mít skvělý remaster, který mohl vydržet skoro stejnou dobu, co původní COD4.

Obrázky vytípané ve hře autorem článku

Názorové video na tuto situaci:

Assassin’s Creed Dynasty?

Assassin’s Creed Dynasty?

Áno, vidíte správne. Nie je to ani pol roka, odkedy sme sa dočkali posledného vydania hry zo série assassínov. Ako to už u Ubisoftu býva zvykom, opäť sa našiel poslušný zamestanec a v rozhovore pre ...

19. 02. 2018
Adam Tomaškovič
2 min čtení
Origin ponúka zadarmo prvý Dead Space

Origin ponúka zadarmo prvý Dead Space

Služba Origin sa zčasu načas snaží hráčov zaujať hrami, ktoré dávajú k dispozícii doslova "na účet podniku". Pokiaľ teda nemáte Origin Access, ktorý za smiešne 4 eurá mesačne umožňuje hrať hry ako...

15. 02. 2018
Alex Barna
5 min čtení
background