background - Blizzard odstřihává Windows XP a Vista
Blizzard odstřihává Windows XP a Vista

Blizzard odstřihává Windows XP a Vista

30. 07. 2017
Ladislav Klimeš
0 obrázků
4 min čtení

Na začátku tohoto roku Blizzard oznámil ukončení podpory pro staré operační systémy Windows XP a Vista pro některé hry na Battle.net. To vše bylo nyní potvrzeno a hry přestanou podporovat tyto staré systémy v říjnu.

Ukončení podpory postihne prakticky všechny hry od Blizzardu, kromě Overwatch, který tyto systémy nikdy nepodporoval.

Tohle na netu spustilo celkem ostrou reakci, protože i v dnešní době se najdou lidé, kteří hrají tyto hry na starých sestavách a starých operačních systémech. Ovšem Blizzard je podle všeho toho názoru, že počet hráčů na těchto platformách již nestojí za to, aby dále vynakládal prostředky na podporu těchto starých systémů.

Blizzard vydal prohlášení, že od vydání Windows Vista vyšly tři další operační systémy, takže uživatelé měli možnost upgradovat na novější systém tak, jak to udělala většina. Je jasné, že zarytí fanoušci XPéček budou vytočení, ale bohužel, XP je přes 15 let starý operační systém, který už dávno nepodporuje ani samotný Microsoft. Vista je už také bez oficiální podpory Microsoftu a navíc nejednalo se zrovna o dobrý systém. Blizzardu se na jednu stranu nedá divit, na druhou stranu musíme zvážit kolik hráčů je dnes aktivních na těchto systémech.

A co si myslíte vy? Opravdu je venku ještě tolik hráčů, kteří hrají na starých operačních systémech, že to stojí za vynakládání prostředků?

Burnout Paradise sa dočká remasteru!

Burnout Paradise sa dočká remasteru!

Neexistuje závodná hra, pri ktorej sa viete vyblázniť podobne ako v Burnout Paradise. Rýchle a ničím neobmedzované závody, gigantické demolačné derby odohrávajúce sa priamo na diaľnici, skákanie cez...

22. 02. 2018
Alex Barna
3 min čtení
Assassin’s Creed Dynasty?

Assassin’s Creed Dynasty?

Áno, vidíte správne. Nie je to ani pol roka, odkedy sme sa dočkali posledného vydania hry zo série assassínov. Ako to už u Ubisoftu býva zvykom, opäť sa našiel poslušný zamestanec a v rozhovore pre ...

19. 02. 2018
Adam Tomaškovič
2 min čtení
background