background - Jak by asi mohla končit Half-Life 2: Episode 3
Jak by asi mohla končit Half-Life 2: Episode 3

Jak by asi mohla končit Half-Life 2: Episode 3

31. 07. 2017
Ladislav Klimeš
0 obrázků
4 min čtení

Marc Laidlaw, scénárista série Half-Life, si v jednom interview vzpomněl na své nápady, které si chystal pro Episode 3 a naznačil i plnohodnotný třetí díl. Na otázku, jestli někdy bude třetí díl řekl, že netuší, ale i kdyby se hra dostala do aktivního vývoje, do Valve by se nevrátil.

Pokud se jednalo o práci na Episode 3, měl nápady, které měly uzavřít všechny linky z druhého dílu a přenechat řešení na další generaci. Plánoval se takový konec, který by byl podobný prvnímu dílu. Gordon v neurčité situaci, připraven začít jinde a znova. Nikdy by se nepřestalo a díly by si tak předávali štafetu dál a dál.

Tady je jasné, že se plánovala prakticky nekonečná série a možná je škoda, že se nikdy nedostala na světlo světa. Nebo dobře? To je už na osobních preferencích.

Dnes už je jasné, že kdyby Episoda 3 nebo plnohodnotný třetí díl vyšel, nesplnil by ta nadšená očekávání, co jsou. Jakožto velký fanda série mě to mrzí, ale možná je to i svým způsobem dobře.

Seven the Days Long Gone

Seven the Days Long Gone

RPG z ptačí perspektivy? Prvně jsem si říkal, že když hra spojí tyto dvě slova bude skvělá! No, pak takováto hra opravdu přišla. Seven the Days Long Gone měla být skvělá hra. Bohužel se to nestalo. Možná, kdyby...

12. 12. 2017
Kryštof Friedel
10 min čtení
background