background - Ozvěny minulosti: Singularity
Ozvěny minulosti: Singularity

Ozvěny minulosti: Singularity

6. 08. 2017
Ladislav Klimeš
0 obrázků
8 min čtení

Raven software asi není starším hráčům potřeba nějak dlouze představovat. Jedná se o studio, které proslulo velice kvalitními akčními hrami a milníky v žánru, jako třeba Soldier of Fortune 1 a 2, Jedi Academy, Quake 4 a jiné.

Nicméně dnes je toto studio známé jako vypomáhací studio pracující na multiplayerech do Call of Duty série a i když je jejich řemeslný odkaz někdy dost vidět, není to už ono. My si v tomto článku povíme o hře, která tak trochu pomohla k jejich současné pozici, ovšem ne kvalitou, ale prodeji.

Singularity je v žánru klasická fps, ovšem s dost velkou sbírkou cizích, i vlastních dobrých nápadů. Dá se říci, že je to jako kdyby Bioshock, Half – life 2, Call of duty a Wolfenstein pořádaly menší orgie a tohle z toho vzniklo. Hra je vysloveně sbírkou velmi dobrých nápadů a je to zatraceně cítit.

Nejprve o příběhu. Na dalekém a dávno opuštěném ostrově zvaném Katorga – 12 se nachází 50 lest staré tajemství, nepovedený sovětský projekt na vyrovnání šancí s americkým nukleárním průmyslem. E99 tajemný prvek, který dokáže rozkládat samotný čas.

Hlavní hrdina, voják americké armády Nathaniel Renko se vydává se svým týmem toto tajemství odhalit a vše napravit. Na hráče čeká temný a zvratů plný příběh, který i po letech dokáže hráče přikovat k počítači a vtáhnout do temného děje.

Zbraní není zrovna velké množství, ovšem každá je promyšlená, vypadá hezky a dá se navíc upgradovat, stejně tak hlavní hrdina, nebo TMD. TMD, neboli zařízení pro manipulaci s časem je jeden z hlavních taháků hry. Jedná se o věc na levé ruce hlavního hrdiny o kterou je neuvěřitelný zájem ze strany sovětských vojáků a v podstatě všech okolo vás. Můžete s ní měnit předměty, donutit železo zrezivět, vojáka rozpadnout, či mutanta explodovat. A taky si díky tomu díky velice chytrému designu udělat cestu dopředu.

O téhle hře se od začátku spekulovalo, že bude nástupcem starého Half – life 2, bohužel, opak byl pravdou. Díky tomu, že Raven byly sebrány prostředky na propagaci, vývoj se táhl, tak hra byla vydána bez prakticky většího povšimnutí a rychle zapadla. Další ranou je to, že i přes své stáří hra stojí 20 euro, což je opět podpásovka od Activisionu, takže hra se vyplatí jen v akcích. A že se vyplatí. I dnes se jedná o pěkný, zábavný kousek, který trochu přispěl do herní síně slávy.

Video ke článku:

Top 5: Nejlevnější nákup her

Top 5: Nejlevnější nákup her

PC

Ahoj, dnes jsem si připravil takový malý speciál. Z názvu víte o co jde, takže jdeme na to! G2A Tak jo, přiznejmě si, že i když někteří z nás nemají rádi Šedý trh, u prodeje...

22. 01. 2018
Kryštof Friedel
6 min čtení
Nový král?

Nový král?

Nazdar, dnes se podíváme na Steam, teda na jeho konkurenta. Ne, zase špatně. Dnes se podíváme na platformu, která slibuje, že sesadí krále digitálních kopií z trůnu. Že jste o tom neslyšeli? Není se...

21. 01. 2018
Kryštof Friedel
4 min čtení
background