background - Nové informace o Age of Empires Definitive Edition a oznámení Age of Empires IV!
Nové informace o Age of Empires Definitive Edition a oznámení Age of Empires IV!

Nové informace o Age of Empires Definitive Edition a oznámení Age of Empires IV!

23. 08. 2017
Radek Kajnar
0 obrázků
8 min čtení

Už je to 20 let, co vyšel první díl Age of Empires od Enseble Studios. Za tu dobu z této série vyšlo 5 her včetně dvou datadisků. Nemůžeme zapomenout ani na velmi povedené Age of Mythology a taky na nepovedené Age of Empires Online z roku 2011. V souvislosti s tímto výročím vyjde definitivní edice prvního dílu Age of Empires od studia Forgotten Empires, které mělo na starosti dodatečnou podporu pro Age of Empires 2.

zdroj: youtube.com/Windows

Remasterovaná verze bude mít vylepšenou grafiku v HD s rozlišením až 4K, vylepšenými herními mechanismy, vylepšené zvuky, víceúrovňové zoomování a multiplayer přes Xbox live, který bude podporovat až 8 hráčů. Chybět nebude ani podpora modifikací, podobně jako u Age of Empires 2 HD.

zdroj: youtube.com/Windows

Age of Empires Definitive Edition výchází 19. října na PC, ale bude podporovat jen Windows 10. Hru si můžete předobjednat na Microsoft Store za 549 Kč. V úterý navíc začala uzavřená beta.

Na závěr Microsoft ohlásil dvě vělké novinky. Tou první je, že definitivní edice se dočká i druhý a třetí díl Age of Empires. Osobně jsem zvědav na druhý díl definitivní edice, protože v roce 2013 vyšel už zmiňovaný Age of Empires 2 HD. Sice se remaster tolik nelyší od původní hry, jako to je vidět u původního prvního dílu a definitivní edice prvního dílu, ale hra je vývojáři stále podporována, stále vychází opravné patche a navíc má velkou fanouškovskou komunitu díky podpoře Steam Workshopu. Uvidíme, jak to vývojáři dají dohromady.

zdroj: pcpowerplay.com

Druhou velkou novinkou bylo oznámení nového dílu Age of Empires IV! Jediné, co ale zatím víme, že hru má pod palcem studio Relic Entertainment, které stojí například za tituly Warhammer 40 000 Dawn of War nebo Company of Heroes. Hra vyjde až za několik let, takže přednost nejspíš dostanou definitivní edice prvních třech dílů a teprve potom až úplně nový díl. V souvislosti s oznámením vyšel trailer, ve kterém můžeme vidět průřez prvními třemi díly a začína se spekulovat, že nový přírustek do série může být zasazen do období 19. - 20. století. Že by první a druhá světová válka v Age of Empires? Uvidíme.

zdroj: youtube.com/Windows

Všechny informace jsme se mohli dozvědět na livestreamu Microsoftu z Gamescomu.

zdroj: youtube.com/Xbox

Top 5: Nejlevnější nákup her

Top 5: Nejlevnější nákup her

PC

Ahoj, dnes jsem si připravil takový malý speciál. Z názvu víte o co jde, takže jdeme na to! G2A Tak jo, přiznejmě si, že i když někteří z nás nemají rádi Šedý trh, u prodeje...

22. 01. 2018
Kryštof Friedel
6 min čtení
Nový král?

Nový král?

Nazdar, dnes se podíváme na Steam, teda na jeho konkurenta. Ne, zase špatně. Dnes se podíváme na platformu, která slibuje, že sesadí krále digitálních kopií z trůnu. Že jste o tom neslyšeli? Není se...

21. 01. 2018
Kryštof Friedel
4 min čtení
background