background - Marc Laidlaw zveřejnil scénář pro Half – life 2: Episode 3
Marc Laidlaw zveřejnil scénář pro Half – life 2: Episode 3

Marc Laidlaw zveřejnil scénář pro Half – life 2: Episode 3

2. 09. 2017
Ladislav Klimeš
0 obrázků
6 min čtení

Marc Laidlaw scénárista série Half – life, který už opustil Valve nedávno na svém blogu zveřejnil zajímavou věc. Nejprve se tato věc zveřejnila na Twitteru Valve, ale později ji s pár úpravami postnul autor sám. Jedná se o scénář k Episodě 3, přesně takový, jaký si Marc přál a vymyslel.

Na přiloženém odkazu pod článkem je v angličtině příběh psaný formou dopisu od nikoho jiného než Gordona Freemana, zde přejmenovaného. Kvůli licenčním ujednáním autor přepsal všechna jména, ale univerza znalí jedinci, či ti, co jen něco zaslechli o příběhu si okamžitě dají dohromady, kdo je kdo.

Pro neangličtináře krátké shrnutí: Gordon s Alyx se vydávají na Antarktidu, kde pátrají po mocné zbrani, která se nachází na lodi Borealis. Do událostí zasáhne nová verze doktora Breena, nyní ve formě červa z předchozích dílů, dojde k uzavření všech dějových linií točících se okolo Gordona a vše je vystupňováno do velkého cliffhangeru, kdy nejmocnější zbraň, co měli lidé po ruce je odpálena, ale na světě Combine nezanechá prakticky žádné škody.

Gordon je tajemným G-Manem zanechán svému osudu, odvádí si sebou pryč Alyx. Gordon je však na konci před jistou smrtí zachráněn vortigaunty a další příběh může začít.

Jak už kdysi bylo uvedeno, třetí epizoda neměla být kompletním uzavřením, ale měla část věcí dokončit, aby se mohlo začít znova. Bohužel, nyní je téměř jisté, že epizoda 3 ani nějaký třetí díl nikdy nevyjde. Většina vývojářů odešla a nikdo nemá chuť se do podobného projektu pouštět. Možná je to nakonec dobře. Half – life byl v takovém stádiu hypu a očekávání, že hra mohla vyvolat už pouze zklamání, i kdyby byla sebekvalitnější.

Half – life kdysi definoval žánr a dost her od něj kopírovalo. Dnes už však platí jiné standarty a kdo ví, jak moc by si současný mainstream užil takovou hru, když frčí už diametrálně odlišné tituly.

Zdroj: http://www.marclaidlaw.com/epistle-3/

Burnout Paradise sa dočká remasteru!

Burnout Paradise sa dočká remasteru!

Neexistuje závodná hra, pri ktorej sa viete vyblázniť podobne ako v Burnout Paradise. Rýchle a ničím neobmedzované závody, gigantické demolačné derby odohrávajúce sa priamo na diaľnici, skákanie cez...

22. 02. 2018
Alex Barna
3 min čtení
Assassin’s Creed Dynasty?

Assassin’s Creed Dynasty?

Áno, vidíte správne. Nie je to ani pol roka, odkedy sme sa dočkali posledného vydania hry zo série assassínov. Ako to už u Ubisoftu býva zvykom, opäť sa našiel poslušný zamestanec a v rozhovore pre ...

19. 02. 2018
Adam Tomaškovič
2 min čtení
background