background - Marc Laidlaw zveřejnil scénář pro Half – life 2: Episode 3
Marc Laidlaw zveřejnil scénář pro Half – life 2: Episode 3

Marc Laidlaw zveřejnil scénář pro Half – life 2: Episode 3

2. 09. 2017
Ladislav Klimeš
0 obrázků
6 min čtení

Marc Laidlaw scénárista série Half – life, který už opustil Valve nedávno na svém blogu zveřejnil zajímavou věc. Nejprve se tato věc zveřejnila na Twitteru Valve, ale později ji s pár úpravami postnul autor sám. Jedná se o scénář k Episodě 3, přesně takový, jaký si Marc přál a vymyslel.

Na přiloženém odkazu pod článkem je v angličtině příběh psaný formou dopisu od nikoho jiného než Gordona Freemana, zde přejmenovaného. Kvůli licenčním ujednáním autor přepsal všechna jména, ale univerza znalí jedinci, či ti, co jen něco zaslechli o příběhu si okamžitě dají dohromady, kdo je kdo.

Pro neangličtináře krátké shrnutí: Gordon s Alyx se vydávají na Antarktidu, kde pátrají po mocné zbrani, která se nachází na lodi Borealis. Do událostí zasáhne nová verze doktora Breena, nyní ve formě červa z předchozích dílů, dojde k uzavření všech dějových linií točících se okolo Gordona a vše je vystupňováno do velkého cliffhangeru, kdy nejmocnější zbraň, co měli lidé po ruce je odpálena, ale na světě Combine nezanechá prakticky žádné škody.

Gordon je tajemným G-Manem zanechán svému osudu, odvádí si sebou pryč Alyx. Gordon je však na konci před jistou smrtí zachráněn vortigaunty a další příběh může začít.

Jak už kdysi bylo uvedeno, třetí epizoda neměla být kompletním uzavřením, ale měla část věcí dokončit, aby se mohlo začít znova. Bohužel, nyní je téměř jisté, že epizoda 3 ani nějaký třetí díl nikdy nevyjde. Většina vývojářů odešla a nikdo nemá chuť se do podobného projektu pouštět. Možná je to nakonec dobře. Half – life byl v takovém stádiu hypu a očekávání, že hra mohla vyvolat už pouze zklamání, i kdyby byla sebekvalitnější.

Half – life kdysi definoval žánr a dost her od něj kopírovalo. Dnes už však platí jiné standarty a kdo ví, jak moc by si současný mainstream užil takovou hru, když frčí už diametrálně odlišné tituly.

Zdroj: http://www.marclaidlaw.com/epistle-3/

Původní Mafia se opět dostala na Steam!

Původní Mafia se opět dostala na Steam!

Zhruba před 5 lety byla tato legendární hra z neznámých důvodů stažena ze Steamu. Pokud jste ji ale měli koupenou před odebráním ze Steamu, tak vám zůstala a mohli jste ji dále hrát. Po tomto kroku jste neměli...

23. 11. 2017
Radek Kajnar
4 min čtení
Mód pre hru Witcher 3 zlepšuje hrateľnosť

Mód pre hru Witcher 3 zlepšuje hrateľnosť

Pre náročnejších hráčov vznikajú na väčšinu hier módy, ktoré menia či už hrateľnosť alebo grafiku. Witcher 3 Enhanced Edition je mód, ktorý upravuje hlavne boje. Tie sú teraz omnoho detailnejšie a náročnejšie. Boj má...

22. 11. 2017
Patrik Poklona
2 min čtení
Golden Joystick Awards 2017!

Golden Joystick Awards 2017!

Rok se blíží ke svému konci a jako každoročně proběhla další skvělá akce jménem Golden Joystick Awards! Pojďme si tedy zrekapitulovat, co se stalo, ale hlavně kdo jsou vítězové!...

21. 11. 2017
Kryštof Friedel
7 min čtení
background