background - Užitečné programy pro váš počítač!
Užitečné programy pro váš počítač!

Užitečné programy pro váš počítač!

18. 06. 2015
Daniel Pechanec
0 obrázků
10 min čtení

Potřebujete se vzdáleně starat o jiný počítač? Zapomněli jste heslo na vaši oblíbené stránce? Ztrácí váš systém výkon? S tím vám pomůže spousta programů. Pojďme si některé z nich představit.

WebBrowserPassView 1.5

Pokud jste zapomněli heslo na některé z webových stránek, WebBrowserPassView problém vyřeší. Zobrazí přihlašovací jméno a heslo, které je uloženo ve většině prohlížečů. Heslo a jméno si tak můžete bez starostí obnovit.

Kompatibilita: Windows XP a výš

Freeware: Ano

Notebook BatteryInfo 1.4

Šikovný pomocník, který monitoruje stav baterie, nabíjecí cykly, kapacitu a další užitečné informace.

Kompatibilita: Windows Vista a výš

Freeware: Ano

TeamViewer

Program pro vzdálené ovládání PC. Obejdete se bez instalace. Pokud se chcete k PC pouze připojit, stačí klient. Pro správu potřebujete plnou verzi programu. Po spuštění se vám přidělí ID, které funguje jako ověření pří vzdálené správě.

Kompatibilita: Android, iOS, Windows Phone, Linux, Mac OS X, Windows XP a výš

Freeware: Pouze pro nekomerční účely

CCleaner

Nejpoužívanější čistící program pro Windows. Snadně vám pročistí počítač od zbytečností, optimalizuje výkon a umožní snadnou odinstalaci programů.

Kompatibilita: Mac OS X, Windows XP a výš

Freeware: Ano

Advanced System Care

Podobný program jako CCleaner. Obsahuje ovšem navíc spoustu skvělých podprogramů, které vám pomohou ještě lépe optimalizovat operační systém. Výhodou je i zabudovaný Turbo boost s vlastní možností konfigurace.

Kompatibilita: Mac OS X, Windows Vista a výš

Freeware: Ano, Pro verze Ne

TrueCrypt

Výborný program pro šifrování vašich dat. Můžete vytvořit virtuální zašifrovaný disk, na který můžete ukládat důležitá data. Šifrovat lze i USB paměti, FDD a klasické HDD.

Kompatibilita: Windows XP a výš

Freeware: Ano

Rodičovská kontrola

Chcete mít přehled, co kdo dělá na PC? Windows 7 a 8 nabízejí tuto možnost přímo zabudovanou v systému. Stačí nastavit parametry a spustit. Program zasílá pravidelné reporty.

Kompatibilita: Zabudováno ve Windows 7 a výš

Freeware: Ano

Virtual Box

Známý program na vytvoření virtuálního prostředí. Umožňuje na vašem počítači instalovat libovolný operační systém a testovat aplikace.

Kompatibilita: Linux, Mac OS X, Windows XP a výš

Freeware: Ano

Adobe Photoshop CS6

Nejprofesionálnější program na úpravu fotek, tvorbu fotomontáží a grafiky. Photoshop od Adobe vás překvapí svými schopnostmi. Využívejte jeho funkce, se kterými dokážete i zázraky. Úprava fotek a tvorba jednoduché grafiky nebyla nikdy jednodušší.

Kompatibilita: Linux, Mac OS X, Windows 7 a výš

Freeware: NE

Free Video Flip and Rotate

Některé mobilní aplikace jako Snapchat mají občas problém s orientací videa. Vaše natočené zážitky nemáte na šířku, ale na výšku. Tento program vám pomůže problém vyřešit a jednoduše video převrátí do jakékoliv polohy.

Kompatibilita: Windows XP a výš

Freeware: ANO

PUBG banuje viac než 6000 hráčov denne

PUBG banuje viac než 6000 hráčov denne

Každý z nás vie, že podvádzať pri hre sa nepatrí. Už obvzlášť nie, pokiaľ vás pri tom môžu veľmi ľahko prichytiť. Niekedy totižto nevyviaznete len s napomenutím, ale s permabanom. No a tvorcom PlayerUnknown´s...

16. 10. 2017
Alex Barna
3 min čtení
Nový 8K VR headset od Pimaxu

Nový 8K VR headset od Pimaxu

Občas sa podarí, že nejaký ten čínsky výrobok prerazí, respektíve ma dosť veľkú šancu preraziť. Najnovšie o to pokúša čínska firma menom Pimex so svojim novým 8K headsetom. Lepšie...

16. 10. 2017
Adam Tomaškovič
4 min čtení
Denuvo už nie je to, čo bývalo

Denuvo už nie je to, čo bývalo

Denuvo - pre niektorých znamená nádej, pre iných strach. Aby som vysvetlil, čo vlastne toľko spomínané Denuvo znamená. Denuvo alebo Denuvo Anti-Tamper je software vyvinutý rakúskou...

14. 10. 2017
Adam Tomaškovič
5 min čtení
background