background - Užitečné programy pro váš počítač!
Užitečné programy pro váš počítač!

Užitečné programy pro váš počítač!

18. 06. 2015
Daniel Pechanec
0 obrázků
10 min čtení

Potřebujete se vzdáleně starat o jiný počítač? Zapomněli jste heslo na vaši oblíbené stránce? Ztrácí váš systém výkon? S tím vám pomůže spousta programů. Pojďme si některé z nich představit.

WebBrowserPassView 1.5

Pokud jste zapomněli heslo na některé z webových stránek, WebBrowserPassView problém vyřeší. Zobrazí přihlašovací jméno a heslo, které je uloženo ve většině prohlížečů. Heslo a jméno si tak můžete bez starostí obnovit.

Kompatibilita: Windows XP a výš

Freeware: Ano

Notebook BatteryInfo 1.4

Šikovný pomocník, který monitoruje stav baterie, nabíjecí cykly, kapacitu a další užitečné informace.

Kompatibilita: Windows Vista a výš

Freeware: Ano

TeamViewer

Program pro vzdálené ovládání PC. Obejdete se bez instalace. Pokud se chcete k PC pouze připojit, stačí klient. Pro správu potřebujete plnou verzi programu. Po spuštění se vám přidělí ID, které funguje jako ověření pří vzdálené správě.

Kompatibilita: Android, iOS, Windows Phone, Linux, Mac OS X, Windows XP a výš

Freeware: Pouze pro nekomerční účely

CCleaner

Nejpoužívanější čistící program pro Windows. Snadně vám pročistí počítač od zbytečností, optimalizuje výkon a umožní snadnou odinstalaci programů.

Kompatibilita: Mac OS X, Windows XP a výš

Freeware: Ano

Advanced System Care

Podobný program jako CCleaner. Obsahuje ovšem navíc spoustu skvělých podprogramů, které vám pomohou ještě lépe optimalizovat operační systém. Výhodou je i zabudovaný Turbo boost s vlastní možností konfigurace.

Kompatibilita: Mac OS X, Windows Vista a výš

Freeware: Ano, Pro verze Ne

TrueCrypt

Výborný program pro šifrování vašich dat. Můžete vytvořit virtuální zašifrovaný disk, na který můžete ukládat důležitá data. Šifrovat lze i USB paměti, FDD a klasické HDD.

Kompatibilita: Windows XP a výš

Freeware: Ano

Rodičovská kontrola

Chcete mít přehled, co kdo dělá na PC? Windows 7 a 8 nabízejí tuto možnost přímo zabudovanou v systému. Stačí nastavit parametry a spustit. Program zasílá pravidelné reporty.

Kompatibilita: Zabudováno ve Windows 7 a výš

Freeware: Ano

Virtual Box

Známý program na vytvoření virtuálního prostředí. Umožňuje na vašem počítači instalovat libovolný operační systém a testovat aplikace.

Kompatibilita: Linux, Mac OS X, Windows XP a výš

Freeware: Ano

Adobe Photoshop CS6

Nejprofesionálnější program na úpravu fotek, tvorbu fotomontáží a grafiky. Photoshop od Adobe vás překvapí svými schopnostmi. Využívejte jeho funkce, se kterými dokážete i zázraky. Úprava fotek a tvorba jednoduché grafiky nebyla nikdy jednodušší.

Kompatibilita: Linux, Mac OS X, Windows 7 a výš

Freeware: NE

Free Video Flip and Rotate

Některé mobilní aplikace jako Snapchat mají občas problém s orientací videa. Vaše natočené zážitky nemáte na šířku, ale na výšku. Tento program vám pomůže problém vyřešit a jednoduše video převrátí do jakékoliv polohy.

Kompatibilita: Windows XP a výš

Freeware: ANO

Seven the Days Long Gone

Seven the Days Long Gone

RPG z ptačí perspektivy? Prvně jsem si říkal, že když hra spojí tyto dvě slova bude skvělá! No, pak takováto hra opravdu přišla. Seven the Days Long Gone měla být skvělá hra. Bohužel se to nestalo. Možná, kdyby...

12. 12. 2017
Kryštof Friedel
10 min čtení
background