background - Zrušená epizoda Half – life 2 od Warrena Spectora
Zrušená epizoda Half – life 2 od Warrena Spectora

Zrušená epizoda Half – life 2 od Warrena Spectora

2. 10. 2017
Ladislav Klimeš
0 obrázků
4 min čtení

O tom, že Half – Life 2 měl mít původně více než dvě vydané a jednu nedokončenou epizodu, se ví už dlouhou dobu. Kdysi se spekulovalo o čtvrté epizodě s názvem Return to Ravenholm z dílny Arkane studios, autorů Dishonored.

Na své epizodě HL2 pracoval dnes již legendární Warren Spector ve spolupráci s týmem Junction Point. I tato epizoda se měla odehrávat v Ravenholmu, ovšem před událostmi původní hry. Epizoda měla mapovat události, které vedli k tomu, že se z městečka stala bezútěšná lokalita plná zombií a hřiště jednoho šíleného kněze.

Už delší dobu se ví, že autoři počítali s magnetickou zbraní, která měla minimálně sekundovat gravity gunu z původní hry. V plánu bylo používání kontejnerů, ať už jako blokace, či zbraně na velké skupiny nepřátel. O použití zbraně jako prostředku k dostání na nepřístupná místa se samozřejmě počítalo.

Ani Warren Spector sám neví, proč byla epizoda zrušena. Došlo k tomu po roce vývoje, kdy se tým teprve pořádně seznámil se Source enginem. Nakonec nedošlo na epizodu od Arkane, ani na očekávanou třetí, i když u té víme, jak mohla posunout příběh. Je smutné pozorovat, jak moc toho svět Half-life mohl nabídnout, kdyby se vydání dočkala aspoň polovina nápadů, které napadly vývojáře.

Top 5: Nejlevnější nákup her

Top 5: Nejlevnější nákup her

PC

Ahoj, dnes jsem si připravil takový malý speciál. Z názvu víte o co jde, takže jdeme na to! G2A Tak jo, přiznejmě si, že i když někteří z nás nemají rádi Šedý trh, u prodeje...

22. 01. 2018
Kryštof Friedel
6 min čtení
Nový král?

Nový král?

Nazdar, dnes se podíváme na Steam, teda na jeho konkurenta. Ne, zase špatně. Dnes se podíváme na platformu, která slibuje, že sesadí krále digitálních kopií z trůnu. Že jste o tom neslyšeli? Není se...

21. 01. 2018
Kryštof Friedel
4 min čtení
background