background - Zrušená epizoda Half – life 2 od Warrena Spectora
Zrušená epizoda Half – life 2 od Warrena Spectora

Zrušená epizoda Half – life 2 od Warrena Spectora

2. 10. 2017
Ladislav Klimeš
0 obrázků
4 min čtení

O tom, že Half – Life 2 měl mít původně více než dvě vydané a jednu nedokončenou epizodu, se ví už dlouhou dobu. Kdysi se spekulovalo o čtvrté epizodě s názvem Return to Ravenholm z dílny Arkane studios, autorů Dishonored.

Na své epizodě HL2 pracoval dnes již legendární Warren Spector ve spolupráci s týmem Junction Point. I tato epizoda se měla odehrávat v Ravenholmu, ovšem před událostmi původní hry. Epizoda měla mapovat události, které vedli k tomu, že se z městečka stala bezútěšná lokalita plná zombií a hřiště jednoho šíleného kněze.

Už delší dobu se ví, že autoři počítali s magnetickou zbraní, která měla minimálně sekundovat gravity gunu z původní hry. V plánu bylo používání kontejnerů, ať už jako blokace, či zbraně na velké skupiny nepřátel. O použití zbraně jako prostředku k dostání na nepřístupná místa se samozřejmě počítalo.

Ani Warren Spector sám neví, proč byla epizoda zrušena. Došlo k tomu po roce vývoje, kdy se tým teprve pořádně seznámil se Source enginem. Nakonec nedošlo na epizodu od Arkane, ani na očekávanou třetí, i když u té víme, jak mohla posunout příběh. Je smutné pozorovat, jak moc toho svět Half-life mohl nabídnout, kdyby se vydání dočkala aspoň polovina nápadů, které napadly vývojáře.

Smutná budoucnost matchmakingu?

Smutná budoucnost matchmakingu?

Na veřejnost se nedávno dostala nemilá zpráva, která bohužel může znamenat budoucnost online hraní. Activision (vlastnící jedny z nejlepších a nejznámějších značek současnosti, jako CoD WW2,...

22. 10. 2017
Kryštof Friedel
4 min čtení
background