background - Nový Firefox Quantum! Měl by se Chrome bát?
Nový Firefox Quantum! Měl by se Chrome bát?

Nový Firefox Quantum! Měl by se Chrome bát?

15. 11. 2017
Radek Kajnar
0 obrázků
4 min čtení

Mozilla právě vydala nový internetový prohlížeč, Firefox Quantum, vytvořený na kompletně novém webovém enginu. Na prohlížeč Chrome útočí především nižší zátěží na paměť.

Prohlížeč Chrome od společnosti Google je známý tím, že využívá spousty paměti RAM, zejména poté, když máte otevřeno více záložek. Firefox tvrdí, že Quantum bude schopen zvládnout stejné operace, přičemž ale bude využívat o 30 procent méně paměti než Chrome, což je slušné číslo. Kromě lepší optimalizace paměti, Quantum načítá webové stránky rychlostí blesku. Mozilla tvrdí, že Quantum je dvakrát rychlejší než Firefox 52 ve speedmeteru 2.0.

zdroj: mozilla.org

Jednou novou užitečnou funkcí Quantum je jeho schopnost rychle vyhledávat stránky pomocí libovolného vyhledávače, který chcete. Při zadávání dotazu do adresního řádku zobrazuje Quantum okamžité výsledky. Google zůstává výchozí vyhledávací službou.

Zatím se Quantum rozhodně jeví svižněji než starý Firefox a určitě vypadá moderněji. Já, jako uživatel Firefoxu, silně uvažuji o přechodu na nový Quantum. Pokud máte v počítači málo paměti, tento prohlížeč určitě vyzkoušejte a uvidíte, jestli bude počítač svižnější.

Na závěr se ještě můžete podívat na video, ve kterém je Quantum více přiblížen...

zdroj: youtube/Firefox

Burnout Paradise sa dočká remasteru!

Burnout Paradise sa dočká remasteru!

Neexistuje závodná hra, pri ktorej sa viete vyblázniť podobne ako v Burnout Paradise. Rýchle a ničím neobmedzované závody, gigantické demolačné derby odohrávajúce sa priamo na diaľnici, skákanie cez...

22. 02. 2018
Alex Barna
3 min čtení
Assassin’s Creed Dynasty?

Assassin’s Creed Dynasty?

Áno, vidíte správne. Nie je to ani pol roka, odkedy sme sa dočkali posledného vydania hry zo série assassínov. Ako to už u Ubisoftu býva zvykom, opäť sa našiel poslušný zamestanec a v rozhovore pre ...

19. 02. 2018
Adam Tomaškovič
2 min čtení
background