background - Přichází Commodore smartphone
Přichází Commodore smartphone

Přichází Commodore smartphone

31. 10. 2015
Patrik Hlaváček
0 obrázků
4 min čtení

Pro ty, kteří neví co nebo kdo je to Commodore, tak vám to připomeneme. Commodore byla firma v 80 letech , která ovládala trh s osobními počítači. V době největšího úspěchu se prodalo 17 milionů kusů. Na tu dobu obrovské číslo. Bohužel firma v roce 1994 zkrachovala a už o ní nebylo slyšet. Až do teď, kdy byl potvrzen Smartphone Commodore PET.

c64

Smartpohne se jmenuje PET odkazujíc tak na jeden z osobních počítačů, který nesl toto jméno. Telefon se pochlubí Androidem 5.0 Lolipop, 5.5" diplayem s rozlišením 1920×1080 a Gorilla glass 3. Nebude chybět osm jader procesoru s frekvencí 1.7 GHz. Zadní foták bude mít 13 MPx a přední 8 MPx. V čem je však tento telefon, tak speciální?

smartphone

Telfon totiž bude mít v sobě předinstalované 2 emulátory a to VICE C64 a Uae4All2-SDL Amiga emulator. Ty umožní hrát staré Commodore 64 and Amiga hry. Pro fanoušky těchto her, to zní velmi dobře, protže dnešní mobily strčí do kapsy tehdejší "počítače".

Telefon vyjde v Italii, Polsku, Francii a Německu ve verzi 16 GB ($300) a 32 GB ($365). V plánu je vydat výrobek v Severní Americe a ve zbytku Evropy.

cmd

Take Two ustupuje, OpenIV sa vracia !

Take Two ustupuje, OpenIV sa vracia !

V jednom z minulých článkov sme vás informovali, že vývojari známej hry GTA V a to štúdio Take Two zakázalo používanie nástroja na módovanie herného obsahu, hlavne však singleplayeru....

28. 06. 2017
Adam Tomaškovič
3 min čtení
Najikonickejšie zbrane v hrách

Najikonickejšie zbrane v hrách

Herných žánrov je mnoho. Niekto sa zabaví pri stratégii, iný zas pri logických či športových hrách. No je tu potom pár odvetví, ktoré dokážu zabaviť na celé hodiny, dni ba aj mesiace či roky. Reč je o hrách v štýle ...

24. 06. 2017
Jozef Gorecký
21 min čtení
background