background - Přichází Commodore smartphone
Přichází Commodore smartphone

Přichází Commodore smartphone

31. 10. 2015
Patrik Hlaváček
0 obrázků
4 min čtení

Pro ty, kteří neví co nebo kdo je to Commodore, tak vám to připomeneme. Commodore byla firma v 80 letech , která ovládala trh s osobními počítači. V době největšího úspěchu se prodalo 17 milionů kusů. Na tu dobu obrovské číslo. Bohužel firma v roce 1994 zkrachovala a už o ní nebylo slyšet. Až do teď, kdy byl potvrzen Smartphone Commodore PET.

c64

Smartpohne se jmenuje PET odkazujíc tak na jeden z osobních počítačů, který nesl toto jméno. Telefon se pochlubí Androidem 5.0 Lolipop, 5.5" diplayem s rozlišením 1920×1080 a Gorilla glass 3. Nebude chybět osm jader procesoru s frekvencí 1.7 GHz. Zadní foták bude mít 13 MPx a přední 8 MPx. V čem je však tento telefon, tak speciální?

smartphone

Telfon totiž bude mít v sobě předinstalované 2 emulátory a to VICE C64 a Uae4All2-SDL Amiga emulator. Ty umožní hrát staré Commodore 64 and Amiga hry. Pro fanoušky těchto her, to zní velmi dobře, protže dnešní mobily strčí do kapsy tehdejší "počítače".

Telefon vyjde v Italii, Polsku, Francii a Německu ve verzi 16 GB ($300) a 32 GB ($365). V plánu je vydat výrobek v Severní Americe a ve zbytku Evropy.

cmd

Assassin’s Creed Dynasty?

Assassin’s Creed Dynasty?

Áno, vidíte správne. Nie je to ani pol roka, odkedy sme sa dočkali posledného vydania hry zo série assassínov. Ako to už u Ubisoftu býva zvykom, opäť sa našiel poslušný zamestanec a v rozhovore pre ...

19. 02. 2018
Adam Tomaškovič
2 min čtení
Origin ponúka zadarmo prvý Dead Space

Origin ponúka zadarmo prvý Dead Space

Služba Origin sa zčasu načas snaží hráčov zaujať hrami, ktoré dávajú k dispozícii doslova "na účet podniku". Pokiaľ teda nemáte Origin Access, ktorý za smiešne 4 eurá mesačne umožňuje hrať hry ako...

15. 02. 2018
Alex Barna
5 min čtení
background