Prodeje konzolí nové generace

Prodeje konzolí nové generace

4. 08. 2015
Tadeáš Bělohlávek
0 obrázků
3 min čtení

Sony PlayStation 4 se může chlubit dosažením nového prodejního milníku 25 milionu kusů. Je známo, že PS4 v prodejích kraluje už od vydání, kdy ovládlo i domácí půdu XONE USA. Co to znamená ? PS4 má nejvyšší tržby, což pro majitele znamená financování nových her, hlavně těch exkluzivních.

Není známo kolik kusů XONE prodal, 23. ledna 2014 měly mít prodeje 3,9 milionu kusů, za čtvrtletí od dubna do června XONE prodal 1,4 milionů kusů, pro srovnání v tomto období PS4 prodalo 3 miliony kusů, což jej posunulo na již zmíněných 25 milionu kusů.

Wii U prodalo 10 milionů kusů konzole, Wii U si nevede moc dobře proti konkurenci, je to způsobené tím, že má těžkou cestu k hráčům, na druhou stranou Wii mělo vždy menší prodeje než konkurence, lze předpokládat, že i menší ambice a cíle.

Jakou konzoli preferujete?

PS4
XONE
WII U
Celkem hlasů: 222
Zaklínač 4?

Zaklínač 4?

CD Projekt asi nikomu představovat nemusíme. Je to právě TO herní vývojářské studio, který stojí za legendární trilogií Zaklínače od Andreje Sapkowského. Před týdnem...

17. 11. 2017
Michal Fortyn
2 min čtení
EA kúpila Respawn Entertainment

EA kúpila Respawn Entertainment

Občas sa stane, že nejaké "malé" vývojarské štúdio prerazí. Potom ho buď odkúpi väčšie štúdio alebo ostane samostatným a zaradí sa medzi "veľkých hráčov". Tentokrát nastal prvý prípad. Bývalí vyvojári Call of...

18. 11. 2017
Adam Tomaškovič
3 min čtení
background