background - Piráti pozor! Windows 10 může kontrolovat nelegální software!
Piráti pozor! Windows 10 může kontrolovat nelegální software!

Piráti pozor! Windows 10 může kontrolovat nelegální software!

26. 08. 2015
Patrik Hlaváček
0 obrázků
4 min čtení

Internet je plný diskuzí ohledně nových Windows 10. Nejčastější je řešení problémů špionáže, ale také nových smluvních podmínek. Jakmile s nimi souhlasíte, dáváte Microsoftu možnost kontrolovat váš software. V případě nalezení nelegálních programů nebo her, vám je Microsoft může bez varování smazat.

Zatím by se mělo jednat pouze o software Microsoftu, ale je pouze otázkou času, než se do boje proti pirátům zapojí i ostatní firmy. Ze strany Microsoftu se jedná o zcela revoluční krok. Nyní má k dispozici veškerá uživatelská data a je tedy téměř nemožné skrývat nelegální programy.

Microsoft novou část smluvních podmínek téměř slovo od slova převzal z již existující smlouvy pro Xbox Live. Jedním z důvodů proč učinil tento krok, je vytvoření one systému. Jde o systém, který na všech zařízení, které společnost pokrývá, poběží se stejným jádrem, bude ho dělat stejný tým apod.

Kontroverzní část smlouvy zní takto

Můžeme automaticky kontrolovat vaši verzi softwaru a stáhnout aktualizace softwaru nebo změny konfigurace, včetně softwaru, který vám brání v přístupu ke službám, hraní pirátských her nebo používání nepovolených hardwarových periferií.

To zda Microsoft bude hry a další nelegální software blokovat či ne, je nyní čistě na něm.. Je totiž zcela možné, že se nikdy žádné blokace nedočkáme.

Pán prstenů: Karetní hra

Pán prstenů: Karetní hra

Jak název napovídá, není třeba vysvětlovat do jakého prostředí nás zavede. Skvělý svět Středozemí se již stal klasikou pro mnohé. A také inspirací pro nejednu hru. S karetní hrou Pán prstenů<...

22. 09. 2017
Michal Fortyn
3 min čtení
background