background - Piráti pozor! Windows 10 může kontrolovat nelegální software!
Piráti pozor! Windows 10 může kontrolovat nelegální software!

Piráti pozor! Windows 10 může kontrolovat nelegální software!

26. 08. 2015
Patrik Hlaváček
0 obrázků
4 min čtení

Internet je plný diskuzí ohledně nových Windows 10. Nejčastější je řešení problémů špionáže, ale také nových smluvních podmínek. Jakmile s nimi souhlasíte, dáváte Microsoftu možnost kontrolovat váš software. V případě nalezení nelegálních programů nebo her, vám je Microsoft může bez varování smazat.

Zatím by se mělo jednat pouze o software Microsoftu, ale je pouze otázkou času, než se do boje proti pirátům zapojí i ostatní firmy. Ze strany Microsoftu se jedná o zcela revoluční krok. Nyní má k dispozici veškerá uživatelská data a je tedy téměř nemožné skrývat nelegální programy.

Microsoft novou část smluvních podmínek téměř slovo od slova převzal z již existující smlouvy pro Xbox Live. Jedním z důvodů proč učinil tento krok, je vytvoření one systému. Jde o systém, který na všech zařízení, které společnost pokrývá, poběží se stejným jádrem, bude ho dělat stejný tým apod.

Kontroverzní část smlouvy zní takto

Můžeme automaticky kontrolovat vaši verzi softwaru a stáhnout aktualizace softwaru nebo změny konfigurace, včetně softwaru, který vám brání v přístupu ke službám, hraní pirátských her nebo používání nepovolených hardwarových periferií.

To zda Microsoft bude hry a další nelegální software blokovat či ne, je nyní čistě na něm.. Je totiž zcela možné, že se nikdy žádné blokace nedočkáme.

Top 5: Nejlevnější nákup her

Top 5: Nejlevnější nákup her

PC

Ahoj, dnes jsem si připravil takový malý speciál. Z názvu víte o co jde, takže jdeme na to! G2A Tak jo, přiznejmě si, že i když někteří z nás nemají rádi Šedý trh, u prodeje...

22. 01. 2018
Kryštof Friedel
6 min čtení
Nový král?

Nový král?

Nazdar, dnes se podíváme na Steam, teda na jeho konkurenta. Ne, zase špatně. Dnes se podíváme na platformu, která slibuje, že sesadí krále digitálních kopií z trůnu. Že jste o tom neslyšeli? Není se...

21. 01. 2018
Kryštof Friedel
4 min čtení
background