background - USB-C - nejspíše poslední konektor, který zažijeme
USB-C - nejspíše poslední konektor, který zažijeme

USB-C - nejspíše poslední konektor, který zažijeme

6. 09. 2015
Daniel Pechanec
0 obrázků
3 min čtení

Poslední plánovaný konektor bude schopný vysokorychlostně přenášet data, obraz i zvuk, ale také zajistit napájení. A zastrčíte ho hned na první pokus!

Svět techniky se vyvíjí nezadržitelně rychle a začíná se přecházet z kabelů na bezdrátový přenos. Proto bude USB-C poslední konektor.

Nové USB-C bude univerzální. Při použití kabelu s vhodnými konektory bude možné propojit HDMI nebo DisplayPort právě s USB-C. Ovšem za předpokladu kompatibilního řadiče. USB-C se využije i na nabíjení s maximem 5A při 20V, což je 100W.

Za další plus považujme jeho přenosovou rychlost. Teoreticky se pohybujeme okolo 10Gb/s (10GB za 8 sekund!), skutečná rychlost klesne o něco níže.

Jak již bylo zmíněno, konektor je symetrický, tudíž odpadne starost správného zapojení. Někdy se stává, že jsme schopni současné USB zapojit až napočtvrté, velký problém bývá i ve tmě. USB-C zajistí úspěch již napoprvé.

Assassin’s Creed Dynasty?

Assassin’s Creed Dynasty?

Áno, vidíte správne. Nie je to ani pol roka, odkedy sme sa dočkali posledného vydania hry zo série assassínov. Ako to už u Ubisoftu býva zvykom, opäť sa našiel poslušný zamestanec a v rozhovore pre ...

19. 02. 2018
Adam Tomaškovič
2 min čtení
Origin ponúka zadarmo prvý Dead Space

Origin ponúka zadarmo prvý Dead Space

Služba Origin sa zčasu načas snaží hráčov zaujať hrami, ktoré dávajú k dispozícii doslova "na účet podniku". Pokiaľ teda nemáte Origin Access, ktorý za smiešne 4 eurá mesačne umožňuje hrať hry ako...

15. 02. 2018
Alex Barna
5 min čtení
background