background - USB-C - nejspíše poslední konektor, který zažijeme
USB-C - nejspíše poslední konektor, který zažijeme

USB-C - nejspíše poslední konektor, který zažijeme

6. 09. 2015
Daniel Pechanec
0 obrázků
3 min čtení

Poslední plánovaný konektor bude schopný vysokorychlostně přenášet data, obraz i zvuk, ale také zajistit napájení. A zastrčíte ho hned na první pokus!

Svět techniky se vyvíjí nezadržitelně rychle a začíná se přecházet z kabelů na bezdrátový přenos. Proto bude USB-C poslední konektor.

Nové USB-C bude univerzální. Při použití kabelu s vhodnými konektory bude možné propojit HDMI nebo DisplayPort právě s USB-C. Ovšem za předpokladu kompatibilního řadiče. USB-C se využije i na nabíjení s maximem 5A při 20V, což je 100W.

Za další plus považujme jeho přenosovou rychlost. Teoreticky se pohybujeme okolo 10Gb/s (10GB za 8 sekund!), skutečná rychlost klesne o něco níže.

Jak již bylo zmíněno, konektor je symetrický, tudíž odpadne starost správného zapojení. Někdy se stává, že jsme schopni současné USB zapojit až napočtvrté, velký problém bývá i ve tmě. USB-C zajistí úspěch již napoprvé.

Najikonickejšie zbrane v hrách

Najikonickejšie zbrane v hrách

Herných žánrov je mnoho. Niekto sa zabaví pri stratégii, iný zas pri logických či športových hrách. No je tu potom pár odvetví, ktoré dokážu zabaviť na celé hodiny, dni ba aj mesiace či roky. Reč je o hrách v štýle ...

24. 06. 2017
Jozef Gorecký
21 min čtení
Koniec módov do GTA V!

Koniec módov do GTA V!

Veľa ľudí zasiahla zdrcujúca novinka. Tvorcovia hry GTA V potvrdili zákaz módov do hry, čiže už neuvidíme žiadne vylepšené GTAčko ani Star Wars mód a hlavne neuvidíme Liberty City mód...

24. 06. 2017
Adam Tomaškovič
6 min čtení
Herné rekordy, ktoré zaujmú

Herné rekordy, ktoré zaujmú

Každý sa snaží spraviť v živote nejaký rekord. Nech je akýkoľvek, jeho prekonaním človek nadobúda hrdosť, motiváciu či uznanie. No čo ak sa nejedná o ľudskú bytosť, ale o herné prostredie? Aj tu sa dajú tvoriť a...

22. 06. 2017
Jozef Gorecký
16 min čtení
background