background - USB-C - nejspíše poslední konektor, který zažijeme
USB-C - nejspíše poslední konektor, který zažijeme

USB-C - nejspíše poslední konektor, který zažijeme

6. 09. 2015
Daniel Pechanec
0 obrázků
3 min čtení

Poslední plánovaný konektor bude schopný vysokorychlostně přenášet data, obraz i zvuk, ale také zajistit napájení. A zastrčíte ho hned na první pokus!

Svět techniky se vyvíjí nezadržitelně rychle a začíná se přecházet z kabelů na bezdrátový přenos. Proto bude USB-C poslední konektor.

Nové USB-C bude univerzální. Při použití kabelu s vhodnými konektory bude možné propojit HDMI nebo DisplayPort právě s USB-C. Ovšem za předpokladu kompatibilního řadiče. USB-C se využije i na nabíjení s maximem 5A při 20V, což je 100W.

Za další plus považujme jeho přenosovou rychlost. Teoreticky se pohybujeme okolo 10Gb/s (10GB za 8 sekund!), skutečná rychlost klesne o něco níže.

Jak již bylo zmíněno, konektor je symetrický, tudíž odpadne starost správného zapojení. Někdy se stává, že jsme schopni současné USB zapojit až napočtvrté, velký problém bývá i ve tmě. USB-C zajistí úspěch již napoprvé.

PUBG banuje viac než 6000 hráčov denne

PUBG banuje viac než 6000 hráčov denne

Každý z nás vie, že podvádzať pri hre sa nepatrí. Už obvzlášť nie, pokiaľ vás pri tom môžu veľmi ľahko prichytiť. Niekedy totižto nevyviaznete len s napomenutím, ale s permabanom. No a tvorcom PlayerUnknown´s...

16. 10. 2017
Alex Barna
3 min čtení
Nový 8K VR headset od Pimaxu

Nový 8K VR headset od Pimaxu

Občas sa podarí, že nejaký ten čínsky výrobok prerazí, respektíve ma dosť veľkú šancu preraziť. Najnovšie o to pokúša čínska firma menom Pimex so svojim novým 8K headsetom. Lepšie...

16. 10. 2017
Adam Tomaškovič
4 min čtení
background