background - V Mafii 3 se dočkáme odpovědí
V Mafii 3 se dočkáme odpovědí

V Mafii 3 se dočkáme odpovědí

3. 11. 2015
Patrik Hlaváček
0 obrázků
7 min čtení

Není tomu tak dávno, co se objevil první trailer na Mafii 3 a spousta lidí začala mít problém s tím, že hra již není česká, nebo že se úplně odklání od předchozích dílů. Na toto zareagovalo studio Hangar 13 v dvanáctistránkovém prewiev v magazínu Game Informer.

Jako první věc je důležité zmínit fakt, že část členů Hangar 13 jsou stále Češi a dokonce probíhá i spolupráce s brněnskou pobočkou 2K Czech. I přesto všechno jsou zde otázky typu. "Dočkáme se odpovědí na otázky z druhého dílu? nebo "Je to opravdu Mafie?"

Samotné vyjádření ředitele Hadena Blackmana nám napovídá, jak bude trojka vypadat. Nakonec si prý uvědomíme, že hrajeme Mafii a v příběhu se nemůžou vyhnout zodpovězení některých otázek z předchozího dílu. Dočkáme se tedy i pravděpodobně odpovědi na otázku, co se stalo s Joem.

Dalším významným bodem je rasismus v době, ve které se hra odehrává. Rasismus k této době patří, ale sám scénarista hry prohlásil, že se nesnaží být provokativní. Hra se nám pokusí ukázat a nastínit právě Louisianu v roce 1968 a rasové otázky, které zde byly na každém kroku.

Fakt, že Lincoln je míšenec taky není náhodný a v průběhu příběhu bude vysvětlený. Má ještě více podkreslit atmosféru Lincolna outsidera, který nikam nepatří. Policisté po vás tvrdě půjdou, protože to bylo v té době normální, ale je důležité říci, že téměř celé město vidí Lincolna jako černocha. Jak se však cítí a bere on sám?

Jelikož je Lincoln míšenec, tak dokonce i při spolupráci s černoškým gangem si připadá, jako by do něj nepatřil. Myslím, že je na co se těšit a že konečně zmizí ony spekulace o tom, zda hra bude dobrá, protože hra bezesporu dobrá bude.

Samotná obálka Game Informeru

background