background - Hry, které nikdy nevyšly
Hry, které nikdy nevyšly

Hry, které nikdy nevyšly

3. 11. 2015
Patrik Hlaváček
0 obrázků
9 min čtení

Určitě to všichni znáte, uvidíte super video na super hru a po pár měsících čtete, že hra byla zrušena. Zrušení hry je riziko, se kterým vývojáři do samotného vývoje jdou.
Zde přinášíme výběr některých zrušených titulů.

STAR WARS 1313

Hra vás měla v kůži nájemného lovce dostat na Coruscant, hlavní planetu Republiky. V téměř každé Star Wars hře se objevli jediové, sithové a cestování po galaxii. Tato hra měla být jiná, zavřela vás na podlaží 1313 ve spodních částech zmíněného Coruscantu. Více o příběhu nebylo nikdy známo.
Proč byla zrušena? Hru vyvíjelo studio LucasArts předtím, než bylo koupeno společností Disney. Ta krátce po koupi tohoto studia propustila více než 150 zaměstnanců a všechny dosavadní projekty zrušila. Tím defakto skončila existence společnosti.
Otázkou zůstává, může se hra někdy objevit? Není tajemstvím, že Disney podvrdilo, že vyvyjí celkem 3 hry ze Star wars univerza, zda mezi nimi je i vývoj 1313, si budeme muset počkat.

Starcraft: Ghost

Tahle hra je poněkud starší, ale její osud je ještě "smutnější" než u Star Wars. Hra měla původně vyjít před Starcraftem 2 a vyplnit tak čekaní, které vzniklo mezi 1 a 2. Ve hře jste měli hrát za sexy špionku Novu, která disponovala psionickými schopnostmi a dokonale zvládala umění nepozorované infiltrace. Celá hra samozřejmě měla být v osobní perspektivě a mělo se jednat o stealth hru. To zní tvořilo jednu z nejočekávanějších her.
Jak nakonec dopadla? Oficiálně nebyla nikdy zrušena pouze bylo její datum vydání pořád posouváno a odkládáno a nakonec bylo odloženo na dobu neurčitou. Pravděpodobnost, že se hra někdy vrátí je velmi malá.

Prey 2

Mělo jít o pokračování hry Prey. Hra se měla odehrávat paralelně s prvním dílem a dostali jste se do kůže leteckého maršála, který byl na palubě letadla, jenž narazilo do mimozemské lodi. Časem se však přesunete do kůže nájemného lovce na planetě, která je podobná budoucí zemi. Hra měla mít otevřený svět.
Nakonec však došlo k definitivnímu zrušení ze strany Bethesdy. Zajímavostí je, že na hře mělo pracovat jedno ze dvou studii Arkane, to druhé mělo a také pracuje na Dishonored 2.

Her, které byly zrušeny je spousta a my se k nim určitě někdy vrátíme.

Kterou z těchto her byste si chtěli zahrát?

Star Wars
Starcraft Ghost
Prey 2
Celkem hlasů: 1425
Top 5: Nejlevnější nákup her

Top 5: Nejlevnější nákup her

PC

Ahoj, dnes jsem si připravil takový malý speciál. Z názvu víte o co jde, takže jdeme na to! G2A Tak jo, přiznejmě si, že i když někteří z nás nemají rádi Šedý trh, u prodeje...

22. 01. 2018
Kryštof Friedel
6 min čtení
Nový král?

Nový král?

Nazdar, dnes se podíváme na Steam, teda na jeho konkurenta. Ne, zase špatně. Dnes se podíváme na platformu, která slibuje, že sesadí krále digitálních kopií z trůnu. Že jste o tom neslyšeli? Není se...

21. 01. 2018
Kryštof Friedel
4 min čtení
background