background - Konec cenzuře na Youtube?
Konec cenzuře na Youtube?

Konec cenzuře na Youtube?

22. 11. 2015
Patrik Hlaváček
0 obrázků
6 min čtení

Nikoho zřejmě nepřekvapí, že videa na Youtube spadají pod autorský zákon a díky tomu jsou některá z nich smazána. Často se však jedná o bezdůvodné či nesmyslné nahlášení obsahu. Tímto zpúsobem pak dochází k "cenzuře" videí, která se někomu nelíbí. Jedná se hlavně o komentované průchody hrou anebo debaty a diskuze na téma nějaké hry. Tyto diskuze však nemusí být vždy kladné a to se samozřejmě autorům her, filmů atd nelíbí.

Firmy však na odstranění mají právo a to díky americkému zákonu Digital Millennium Copyright Act (DMCA). S tím také souvisí fakt, že se neustále vedou dlouhé spory o tom, co je a co není autorská tvorba.

Youtube se však rozhodlo zakročit! Některá videa nesmaže ani po jejich nahlášení. To samozřejmě nebude platit pro všechny, protože mnohdy jde pouze o "krádež" původního videa a jiných podobných věcí. Tuto podporu nabízí některým autorům, příkladem může být průchod hrou Drake of the 99 Dragons od uživatele ProJared.

Taková videa je Youtube připraven bránit a zaplatit případné právní výdaje a to až do 1 milionů dolarů (cca 25 mil. korun). Jak samotní lidé z Youtube komentují na svém blogu, „Nabízíme právní podporu hrstce videí, u nichž věříme, že reprezentují bezúhonné využití licence, a přesto na ně byla aplikována pravidla DMCA.“

Zda se jedná pouze o krok obrany Youtube anebo o obranu videí, která vytváří velký zisk. Jedná se právě o let's playe, gameplaye a jiné, tyto videa jsou totiž největším zdrojem zisků z reklam, a proto by o ně Youtube určitě přijít nechtěl.

Seven the Days Long Gone

Seven the Days Long Gone

RPG z ptačí perspektivy? Prvně jsem si říkal, že když hra spojí tyto dvě slova bude skvělá! No, pak takováto hra opravdu přišla. Seven the Days Long Gone měla být skvělá hra. Bohužel se to nestalo. Možná, kdyby...

12. 12. 2017
Kryštof Friedel
10 min čtení
background