background - V Nintendu pracují na revolučním ovladači!
V Nintendu pracují na revolučním ovladači!

V Nintendu pracují na revolučním ovladači!

13. 12. 2015
Patrik Hlaváček
0 obrázků
5 min čtení

Zatímco se jiné společnosti mnohdy bojí inovovat, tak toto rozhodně neplatí o společnosti Nintendo. Ta si totiž nechala patentovat naprosto šílený ovladač.

Vraťme se nejdříve zpátky do historie. Není tomu totiž poprvé, co Nintendo přišlo s jiným designem ovladačů, než bylo zvykem. Jako první bychom si mohli uvést trojzubcový ovladač Nintenda 64, který se stal nejen velmi oblíbeným, ale také ikonickým.

Dále jsme tu měli "tyčový" ovladač pro Wii, který nám ukázal, jak vypadají pohybové ovladače. Wii Remote (předchůdce pohybového ovládání) tak znamenal malou revoluci.

V neposlední řadě přišla společnost s ovladačem pro svou nejnovější konzoli WiiU, který nám poskytl obrazovku doslova na dosah prstu.

Nintendo přišlo s dalším ovladačem. Zda se ho dočkáme již u nové konzole NX nebo až u další generace nevíme, ale již teď je jasné, že jde o něco nového.

Ovladač vzhledově připomíná rozplácnutý DualShock, ale namísto krytu obsahuje obrazovkou s dvěma analogy. Dále obsahuje čtečku karet, tlačítka a podle obrázků s ním půjde prohlížet internet a bude fungovat jak v horizontální, tak vertikální poloze.

Nejzajímavější částí je, že ovladač bude fungovat samostatně a nebude muset být připojen ke konzoli. O tom, že bude spřízněný s konzolí NX, svědčí i fakt, že o konzoli se mluví jako spojení konzole a handheldu.

Zaklínač 4?

Zaklínač 4?

CD Projekt asi nikomu představovat nemusíme. Je to právě TO herní vývojářské studio, který stojí za legendární trilogií Zaklínače od Andreje Sapkowského. Před týdnem...

17. 11. 2017
Michal Fortyn
2 min čtení
EA kúpila Respawn Entertainment

EA kúpila Respawn Entertainment

Občas sa stane, že nejaké "malé" vývojarské štúdio prerazí. Potom ho buď odkúpi väčšie štúdio alebo ostane samostatným a zaradí sa medzi "veľkých hráčov". Tentokrát nastal prvý prípad. Bývalí vyvojári Call of...

18. 11. 2017
Adam Tomaškovič
3 min čtení
background