background - Ve škole se učit jak hrát? Norsko jede!
Ve škole se učit jak hrát? Norsko jede!

Ve škole se učit jak hrát? Norsko jede!

19. 01. 2016
Daniel Polák
0 obrázků
4 min čtení

V Norských školách se začal vyučovat předmět E - sport

Přišlo se na to, že i hraním her se dá dobře vydělat což vedlo Norskou školu k vyučování dobrovolného předmětu E - sport, kde se studenti naučí né jen jak správně hrát, ale také 90ti minutový trénink reflexů, výdrže a pozornosti.

Učí se a hrají hry jako je League of Legends, Counter strike Global Offensive, Dota 2, Starcraft II. Výuka probíhá následovně: Studenti se zlepšují ve znalostech o hře, taktickém myšlení, komunikaci, praktických zkušenostech, spolupráci. Na předmět je zatím přihlášeno 30 studentů. Škola má zakoupené potřebné vybavení jako jsou hráčské židle, herní monitory a PC sestavy s procesorem Intel Core i7, grafickou kartou Nvidea Geforce GTX980. Každý hráč má rád něco jiného proto si studenti nosí vlastní klávesnici a myš. Do této chvíle to byl jen sen malého dítěte vydělávat si hraním počítačových her, ale nyní se sen může pro někoho stát skutečností.

Jaký na to máte názor?

Cyberpunk 2077 sa ukáže na tohtoročnej E3!!!

Cyberpunk 2077 sa ukáže na tohtoročnej E3!!!

Od ohlásenia novej hry od poľského štúdia CD Projekt RED ubehli už 4 roky. Zatiaľ však okrem zasadenia vo futuristickom svete nevieme vôbec nič. Niektoré faktory však pomaly naznačujú, že sa dočkáme veľkého odhalenia....

17. 01. 2018
Alex Barna
3 min čtení
background