background - Ve škole se učit jak hrát? Norsko jede!
Ve škole se učit jak hrát? Norsko jede!

Ve škole se učit jak hrát? Norsko jede!

19. 01. 2016
Daniel Polák
0 obrázků
4 min čtení

V Norských školách se začal vyučovat předmět E - sport

Přišlo se na to, že i hraním her se dá dobře vydělat což vedlo Norskou školu k vyučování dobrovolného předmětu E - sport, kde se studenti naučí né jen jak správně hrát, ale také 90ti minutový trénink reflexů, výdrže a pozornosti.

Učí se a hrají hry jako je League of Legends, Counter strike Global Offensive, Dota 2, Starcraft II. Výuka probíhá následovně: Studenti se zlepšují ve znalostech o hře, taktickém myšlení, komunikaci, praktických zkušenostech, spolupráci. Na předmět je zatím přihlášeno 30 studentů. Škola má zakoupené potřebné vybavení jako jsou hráčské židle, herní monitory a PC sestavy s procesorem Intel Core i7, grafickou kartou Nvidea Geforce GTX980. Každý hráč má rád něco jiného proto si studenti nosí vlastní klávesnici a myš. Do této chvíle to byl jen sen malého dítěte vydělávat si hraním počítačových her, ale nyní se sen může pro někoho stát skutečností.

Jaký na to máte názor?

Fotorealistická grafika se opět předvádí

Fotorealistická grafika se opět předvádí

To, že grafika se vyvíjí neustále a dosahuje stále nových výšin je jasné už od nepaměti. Dnes už je omezována prakticky jen hardwarem, nikoli softwarem. Poslední generace Unreal Enginu už předvádí fotorealistické...

12. 08. 2017
Ladislav Klimeš
3 min čtení
background