background - Kolik vydělává Pewdiepie na Youtube?
Kolik vydělává Pewdiepie na Youtube?

Kolik vydělává Pewdiepie na Youtube?

10. 04. 2016
Patrik Hlaváček
0 obrázků
9 min čtení

Felix Arvid Ulf Kjellberg je švédský komentátor a youtuber, který patří mezi nejznámější osobnosti světového Youtube. Že nevíte, o koho jde? Jistě ho znáte pod přezdívkou Pewdiepie!

Ve svých 26 letech vydělává opravdu krásné peníze, ale cesta k nim nebyla vždy jednoduchá. V roce 2010 si založil kanál na Youtube, kde začal nahrávat svá první videa. Natáčení se však nemohl věnovat naplno, protože stále studoval na vysoké škole, proto školu v roce 2011 opustil a začal se naplno věnovat své Youtube kariéře.

pew

Již v první polovině roku 2012 dosáhl 1 milionů odběratelů a v září téhož roku oslavoval 2 milionovou hranici. Počet odběratelů však nebyl jeho jediný úspěch. Byl nominován na absolutního krále webu, tento titul nezískal, ale stal se herním králem webu. O rok později, kdy se jeho odběratelé vyhoupli na 9 milionů, získal titul krále webu. V současné době má jeho kanál přes 43 milionů odběratelů a ti stále přibývají. Na jeho nově vydaných videích, je počet zhlédnutí několik milionů během prvních pár dnů.

d

Švédské noviny Expressen uvedly, že Pewdiepie vydělal za rok 2014 sedm milionů dolarů! Tato částka se každým rokem zvětšuje.

"Když každý rok sdělím, kolik vydělám, lidé jsou velmi šokováni touto částkou, ale někteří jsou také velmi naštvaní. Myslí si totiž, že pouze sedím u počítače a řvu. To je sice pravda, ale je toho mnohem více, co musí člověk dělat při tvorbě videí," řekl Pewdiepie.

Je jasné, že lidé jsou závistiví a chtěli by také vydělat tolik peněz "pouze" za to, že sedí u počítače a hrají hry. "Většinu peněz stále daruji charitám, než si je nechávám." V roce 2013 šla například celá výhra za titul krále webu na charitu. Tak tomu je i dnes. Pewdiepie otevřeně podporuje různé charitativní organizace.

Z Youtube se dnes stává způsob, jak si vydělávat na uživení se. To, co jde v zahraničí, nemusí jít nutně v České republice. Zde je to s vyděláváním peněz obtížnější. Youtubeři, stejně jako v zahraničí, mají příjmy z reklam, rozdíl však je ve velikosti cílového publika. Český a Slovenský trh bude vždy menší než trh anglicky mluvících zemí. Youtubeři po celém světě však mají část svých příjmů i ze spolupráce s různými firmami, pro které často točí videa. Ty pak umisťují na svůj kanál.

Nakonec Pewdie dodal, "Vypadá to, jakoby se celý svět staral více o to, kolik vydělává, než se starám já sám".

Jeho YouTube kanál můžeš vidět zde

PUBG banuje viac než 6000 hráčov denne

PUBG banuje viac než 6000 hráčov denne

Každý z nás vie, že podvádzať pri hre sa nepatrí. Už obvzlášť nie, pokiaľ vás pri tom môžu veľmi ľahko prichytiť. Niekedy totižto nevyviaznete len s napomenutím, ale s permabanom. No a tvorcom PlayerUnknown´s...

16. 10. 2017
Alex Barna
3 min čtení
Nový 8K VR headset od Pimaxu

Nový 8K VR headset od Pimaxu

Občas sa podarí, že nejaký ten čínsky výrobok prerazí, respektíve ma dosť veľkú šancu preraziť. Najnovšie o to pokúša čínska firma menom Pimex so svojim novým 8K headsetom. Lepšie...

16. 10. 2017
Adam Tomaškovič
4 min čtení
Denuvo už nie je to, čo bývalo

Denuvo už nie je to, čo bývalo

Denuvo - pre niektorých znamená nádej, pre iných strach. Aby som vysvetlil, čo vlastne toľko spomínané Denuvo znamená. Denuvo alebo Denuvo Anti-Tamper je software vyvinutý rakúskou...

14. 10. 2017
Adam Tomaškovič
5 min čtení
background