background - Neuvěřitelně realistická grafika!
Neuvěřitelně realistická grafika!

Neuvěřitelně realistická grafika!

15. 04. 2016
Petr Bartík
0 obrázků
6 min čtení

V nedávno publikovaném článku o nejvýkonnější grafické kartě současnosti zde jsme se zmiňovali o tzv. Unreal Enginu 4. S rozvojem technologií v oblasti počítačů, potažmo počítačových her, je hráčský hlad po reálnosti grafického zpracování neustále větší a větší.

Následující video je proto něco jako splněný sen. Než se však dostaneme k samotnému videu, pojďme si nejdříve vysvětlit, co to Unreal Engine 4 vlastně je.

Jedná se o kompletní sadu herních vývojových nástrojů, kterou vytvořili herní vývojáři pro jiné herní vývojáře. Je určena pro vývoj her, simulací a nejrůznějších vizualizací. Zajímavé na tom je, že tento engine byl navržen také pro mobilní zařízení. Je tedy možné bez problémů jej nasadit na iOS nebo Android. Od jednoduchých 2D her až po ohromující high - end vizuály, s Unreal Enginem 4 můžete vyvinout např. chytrou puzzle aplikaci, stejně jako úžasnou fantasy hru s otevřeným světem.

Na rozvoji technologie Unreal Enginu 4 se neustále pracuje. Lze tedy očekávat, že požitek z hraní počítačových her bude v blízké budoucnosti na úplně jiné úrovni, než byl doposud.

A nyní samotné video.

Také se Vám těžce přijímá fakt, že místnost, kterou jste si právě prohlédli, vlastně neexistuje? Nesedli byste si snad na pohodlnou pohovku tam vyobrazenou a neohřáli u teplého krbu? Video je ve své podstatě architektonickou vizualizací. Unreal Engine 4 není tedy přínosem pouze pro herní počítačový průmysl, ale můžou jej využívat např. právě i architekti pro své projekty.

Koho téma zaujalo, může zhlédnout ještě video více přibližující samotnou práci s enginem.

PUBG banuje viac než 6000 hráčov denne

PUBG banuje viac než 6000 hráčov denne

Každý z nás vie, že podvádzať pri hre sa nepatrí. Už obvzlášť nie, pokiaľ vás pri tom môžu veľmi ľahko prichytiť. Niekedy totižto nevyviaznete len s napomenutím, ale s permabanom. No a tvorcom PlayerUnknown´s...

16. 10. 2017
Alex Barna
3 min čtení
Nový 8K VR headset od Pimaxu

Nový 8K VR headset od Pimaxu

Občas sa podarí, že nejaký ten čínsky výrobok prerazí, respektíve ma dosť veľkú šancu preraziť. Najnovšie o to pokúša čínska firma menom Pimex so svojim novým 8K headsetom. Lepšie...

16. 10. 2017
Adam Tomaškovič
4 min čtení
Denuvo už nie je to, čo bývalo

Denuvo už nie je to, čo bývalo

Denuvo - pre niektorých znamená nádej, pre iných strach. Aby som vysvetlil, čo vlastne toľko spomínané Denuvo znamená. Denuvo alebo Denuvo Anti-Tamper je software vyvinutý rakúskou...

14. 10. 2017
Adam Tomaškovič
5 min čtení
background