background - Neuvěřitelně realistická grafika!
Neuvěřitelně realistická grafika!

Neuvěřitelně realistická grafika!

15. 04. 2016
Petr Bartík
0 obrázků
6 min čtení

V nedávno publikovaném článku o nejvýkonnější grafické kartě současnosti zde jsme se zmiňovali o tzv. Unreal Enginu 4. S rozvojem technologií v oblasti počítačů, potažmo počítačových her, je hráčský hlad po reálnosti grafického zpracování neustále větší a větší.

Následující video je proto něco jako splněný sen. Než se však dostaneme k samotnému videu, pojďme si nejdříve vysvětlit, co to Unreal Engine 4 vlastně je.

Jedná se o kompletní sadu herních vývojových nástrojů, kterou vytvořili herní vývojáři pro jiné herní vývojáře. Je určena pro vývoj her, simulací a nejrůznějších vizualizací. Zajímavé na tom je, že tento engine byl navržen také pro mobilní zařízení. Je tedy možné bez problémů jej nasadit na iOS nebo Android. Od jednoduchých 2D her až po ohromující high - end vizuály, s Unreal Enginem 4 můžete vyvinout např. chytrou puzzle aplikaci, stejně jako úžasnou fantasy hru s otevřeným světem.

Na rozvoji technologie Unreal Enginu 4 se neustále pracuje. Lze tedy očekávat, že požitek z hraní počítačových her bude v blízké budoucnosti na úplně jiné úrovni, než byl doposud.

A nyní samotné video.

Také se Vám těžce přijímá fakt, že místnost, kterou jste si právě prohlédli, vlastně neexistuje? Nesedli byste si snad na pohodlnou pohovku tam vyobrazenou a neohřáli u teplého krbu? Video je ve své podstatě architektonickou vizualizací. Unreal Engine 4 není tedy přínosem pouze pro herní počítačový průmysl, ale můžou jej využívat např. právě i architekti pro své projekty.

Koho téma zaujalo, může zhlédnout ještě video více přibližující samotnou práci s enginem.

Najikonickejšie zbrane v hrách

Najikonickejšie zbrane v hrách

Herných žánrov je mnoho. Niekto sa zabaví pri stratégii, iný zas pri logických či športových hrách. No je tu potom pár odvetví, ktoré dokážu zabaviť na celé hodiny, dni ba aj mesiace či roky. Reč je o hrách v štýle ...

24. 06. 2017
Jozef Gorecký
21 min čtení
Koniec módov do GTA V!

Koniec módov do GTA V!

Veľa ľudí zasiahla zdrcujúca novinka. Tvorcovia hry GTA V potvrdili zákaz módov do hry, čiže už neuvidíme žiadne vylepšené GTAčko ani Star Wars mód a hlavne neuvidíme Liberty City mód...

24. 06. 2017
Adam Tomaškovič
6 min čtení
Herné rekordy, ktoré zaujmú

Herné rekordy, ktoré zaujmú

Každý sa snaží spraviť v živote nejaký rekord. Nech je akýkoľvek, jeho prekonaním človek nadobúda hrdosť, motiváciu či uznanie. No čo ak sa nejedná o ľudskú bytosť, ale o herné prostredie? Aj tu sa dajú tvoriť a...

22. 06. 2017
Jozef Gorecký
16 min čtení
background