background - Kdo je to: YOGCAST?
Kdo je to: YOGCAST?

Kdo je to: YOGCAST?

17. 04. 2016
Patrik Hlaváček
0 obrázků
7 min čtení

Minulý týden jsme psali o jednom z nejznámějších youtuberů na světě (ZDE). U Youtuberů ještě chvíli zůstaneme a dnes se podíváme na Lewise Brindleyho a Simona Lanea, známější spíše pod přezdívkou BlueXephos anebo dnes již YOGCAST.

Roční příjem: $6.7 milionů (rok 2015) Odebírající: 7 364 250 Počet přehrání: 3 324 038 212 Kanál založen: 9. 7. 2008

Jejich videa se týkají hraní – toho nejlepšího i toho nejhoršího, co herní svět zná a co kdy vyplodil. V počátcích se začal jejich úspěch stavět na MMO World of Warcraft, později se však sláva přesunula do Minecraftu a to konkrétně k sérii Stíny Israphela (Shadow of Israphel). Tato série se stala velice populární a proslavila kanál po světě. Další oblíbenou sérií je Jaffova továrna (Jaffa Factory).

Kanál byl založen v roce 2008 a to právě Lewisem, ten zde také začal natáčet první videa z World of Warcraft. Vznik samotného názvu Yogscast je také velmi kuriózní jedná se totiž o zkratku starého WoW cechu. Jeho název zněl Ye Olde Goone Squade, to prý znamenalo něco velmi strašného. A odtud vznikl název Yogcast.

Po přesunu na hru Minecraft začaly Yogcastu zlaté časy, již v této době se totiž rozrostl o další členy. Ti totiž požádali BlueXephos o pomoc se založením jejich vlastních kanálů. Šlo o Hannah Rutherford (Lomadia), Duncan Jones (Lalna) (LividCoffee) Paul Sykes (Sjin) and Chris Lovasz (Sips) Tito lidé pomohli založit takzvanou Yogcast family, která se v roce 2011 stala registrovanou společností a má dnes sídlo v Bristolu v tzv. YogTowers.

Skupina měla dokonce rozpor se samotným tvůrcem Minecraftu. Notch totiž v roce 2011 uvedl, že odmítá nadále spolupracovat s Yogcastem a to kvůli vulgárním výrazům a neprofesionálnímu chování. Obvinění nakonec stáhl. Nicméně spolupráce zřejmě nebyla nikdy znovu navázána.

Yogcast se dokonce pokusil vydat svou vlastní hru a to pomocí Kickstarteru. S výběrem peněz uspěl, hra však nikdy nevyšla.

V současnosti patří do YogsFamily 15 členů, 20 kanálů. Celkoví odběratelé se pohybují přes 20 milionů a sledovanost kolem 5 miliard!

d

Najikonickejšie zbrane v hrách

Najikonickejšie zbrane v hrách

Herných žánrov je mnoho. Niekto sa zabaví pri stratégii, iný zas pri logických či športových hrách. No je tu potom pár odvetví, ktoré dokážu zabaviť na celé hodiny, dni ba aj mesiace či roky. Reč je o hrách v štýle ...

24. 06. 2017
Jozef Gorecký
21 min čtení
Koniec módov do GTA V!

Koniec módov do GTA V!

Veľa ľudí zasiahla zdrcujúca novinka. Tvorcovia hry GTA V potvrdili zákaz módov do hry, čiže už neuvidíme žiadne vylepšené GTAčko ani Star Wars mód a hlavne neuvidíme Liberty City mód...

24. 06. 2017
Adam Tomaškovič
6 min čtení
Herné rekordy, ktoré zaujmú

Herné rekordy, ktoré zaujmú

Každý sa snaží spraviť v živote nejaký rekord. Nech je akýkoľvek, jeho prekonaním človek nadobúda hrdosť, motiváciu či uznanie. No čo ak sa nejedná o ľudskú bytosť, ale o herné prostredie? Aj tu sa dajú tvoriť a...

22. 06. 2017
Jozef Gorecký
16 min čtení
background