background - Kdo je to: YOGCAST?
Kdo je to: YOGCAST?

Kdo je to: YOGCAST?

17. 04. 2016
Patrik Hlaváček
0 obrázků
7 min čtení

Minulý týden jsme psali o jednom z nejznámějších youtuberů na světě (ZDE). U Youtuberů ještě chvíli zůstaneme a dnes se podíváme na Lewise Brindleyho a Simona Lanea, známější spíše pod přezdívkou BlueXephos anebo dnes již YOGCAST.

Roční příjem: $6.7 milionů (rok 2015) Odebírající: 7 364 250 Počet přehrání: 3 324 038 212 Kanál založen: 9. 7. 2008

Jejich videa se týkají hraní – toho nejlepšího i toho nejhoršího, co herní svět zná a co kdy vyplodil. V počátcích se začal jejich úspěch stavět na MMO World of Warcraft, později se však sláva přesunula do Minecraftu a to konkrétně k sérii Stíny Israphela (Shadow of Israphel). Tato série se stala velice populární a proslavila kanál po světě. Další oblíbenou sérií je Jaffova továrna (Jaffa Factory).

Kanál byl založen v roce 2008 a to právě Lewisem, ten zde také začal natáčet první videa z World of Warcraft. Vznik samotného názvu Yogscast je také velmi kuriózní jedná se totiž o zkratku starého WoW cechu. Jeho název zněl Ye Olde Goone Squade, to prý znamenalo něco velmi strašného. A odtud vznikl název Yogcast.

Po přesunu na hru Minecraft začaly Yogcastu zlaté časy, již v této době se totiž rozrostl o další členy. Ti totiž požádali BlueXephos o pomoc se založením jejich vlastních kanálů. Šlo o Hannah Rutherford (Lomadia), Duncan Jones (Lalna) (LividCoffee) Paul Sykes (Sjin) and Chris Lovasz (Sips) Tito lidé pomohli založit takzvanou Yogcast family, která se v roce 2011 stala registrovanou společností a má dnes sídlo v Bristolu v tzv. YogTowers.

Skupina měla dokonce rozpor se samotným tvůrcem Minecraftu. Notch totiž v roce 2011 uvedl, že odmítá nadále spolupracovat s Yogcastem a to kvůli vulgárním výrazům a neprofesionálnímu chování. Obvinění nakonec stáhl. Nicméně spolupráce zřejmě nebyla nikdy znovu navázána.

Yogcast se dokonce pokusil vydat svou vlastní hru a to pomocí Kickstarteru. S výběrem peněz uspěl, hra však nikdy nevyšla.

V současnosti patří do YogsFamily 15 členů, 20 kanálů. Celkoví odběratelé se pohybují přes 20 milionů a sledovanost kolem 5 miliard!

d

PUBG banuje viac než 6000 hráčov denne

PUBG banuje viac než 6000 hráčov denne

Každý z nás vie, že podvádzať pri hre sa nepatrí. Už obvzlášť nie, pokiaľ vás pri tom môžu veľmi ľahko prichytiť. Niekedy totižto nevyviaznete len s napomenutím, ale s permabanom. No a tvorcom PlayerUnknown´s...

16. 10. 2017
Alex Barna
3 min čtení
Nový 8K VR headset od Pimaxu

Nový 8K VR headset od Pimaxu

Občas sa podarí, že nejaký ten čínsky výrobok prerazí, respektíve ma dosť veľkú šancu preraziť. Najnovšie o to pokúša čínska firma menom Pimex so svojim novým 8K headsetom. Lepšie...

16. 10. 2017
Adam Tomaškovič
4 min čtení
Denuvo už nie je to, čo bývalo

Denuvo už nie je to, čo bývalo

Denuvo - pre niektorých znamená nádej, pre iných strach. Aby som vysvetlil, čo vlastne toľko spomínané Denuvo znamená. Denuvo alebo Denuvo Anti-Tamper je software vyvinutý rakúskou...

14. 10. 2017
Adam Tomaškovič
5 min čtení
background