background - Kdo je to: YOGCAST?
Kdo je to: YOGCAST?

Kdo je to: YOGCAST?

17. 04. 2016
Patrik Hlaváček
0 obrázků
7 min čtení

Minulý týden jsme psali o jednom z nejznámějších youtuberů na světě (ZDE). U Youtuberů ještě chvíli zůstaneme a dnes se podíváme na Lewise Brindleyho a Simona Lanea, známější spíše pod přezdívkou BlueXephos anebo dnes již YOGCAST.

Roční příjem: $6.7 milionů (rok 2015) Odebírající: 7 364 250 Počet přehrání: 3 324 038 212 Kanál založen: 9. 7. 2008

Jejich videa se týkají hraní – toho nejlepšího i toho nejhoršího, co herní svět zná a co kdy vyplodil. V počátcích se začal jejich úspěch stavět na MMO World of Warcraft, později se však sláva přesunula do Minecraftu a to konkrétně k sérii Stíny Israphela (Shadow of Israphel). Tato série se stala velice populární a proslavila kanál po světě. Další oblíbenou sérií je Jaffova továrna (Jaffa Factory).

Kanál byl založen v roce 2008 a to právě Lewisem, ten zde také začal natáčet první videa z World of Warcraft. Vznik samotného názvu Yogscast je také velmi kuriózní jedná se totiž o zkratku starého WoW cechu. Jeho název zněl Ye Olde Goone Squade, to prý znamenalo něco velmi strašného. A odtud vznikl název Yogcast.

Po přesunu na hru Minecraft začaly Yogcastu zlaté časy, již v této době se totiž rozrostl o další členy. Ti totiž požádali BlueXephos o pomoc se založením jejich vlastních kanálů. Šlo o Hannah Rutherford (Lomadia), Duncan Jones (Lalna) (LividCoffee) Paul Sykes (Sjin) and Chris Lovasz (Sips) Tito lidé pomohli založit takzvanou Yogcast family, která se v roce 2011 stala registrovanou společností a má dnes sídlo v Bristolu v tzv. YogTowers.

Skupina měla dokonce rozpor se samotným tvůrcem Minecraftu. Notch totiž v roce 2011 uvedl, že odmítá nadále spolupracovat s Yogcastem a to kvůli vulgárním výrazům a neprofesionálnímu chování. Obvinění nakonec stáhl. Nicméně spolupráce zřejmě nebyla nikdy znovu navázána.

Yogcast se dokonce pokusil vydat svou vlastní hru a to pomocí Kickstarteru. S výběrem peněz uspěl, hra však nikdy nevyšla.

V současnosti patří do YogsFamily 15 členů, 20 kanálů. Celkoví odběratelé se pohybují přes 20 milionů a sledovanost kolem 5 miliard!

d

Seven the Days Long Gone

Seven the Days Long Gone

RPG z ptačí perspektivy? Prvně jsem si říkal, že když hra spojí tyto dvě slova bude skvělá! No, pak takováto hra opravdu přišla. Seven the Days Long Gone měla být skvělá hra. Bohužel se to nestalo. Možná, kdyby...

12. 12. 2017
Kryštof Friedel
10 min čtení
background