background - 5 důvodů, proč si pořídit nový díl Ratchet & Clank
5 důvodů, proč si pořídit nový díl Ratchet & Clank

5 důvodů, proč si pořídit nový díl Ratchet & Clank

17. 04. 2016
Radovan Samotný
0 obrázků
12 min čtení

Ratchet & Clank, tato legendární PlayStation série se na nás řítí s novým dílem, který dobrodružství titulních hrdinů vrací znovu na začátek. Avšak, nejedná se o nějakou obyčejnou HD verzi, nebo remaster. Tady už mluvíme o rebootu.

A tedy, stojí tato hra za nákup? To teda stojí! To si zapište za lombaxí uši! A tady máte důvody proč:

1. Fantastická vizuální stránka

Grafika nedělá dobrou hru, ale pokud má dobrá hra hezkou vizuální stránku, tak se stává potěchou pro oči. Hrát Ratchet & Clank je jako byste měli v rukou film od Pixaru, ve kterém ovšem ovládáte hlavní hrdiny. Postavy vypadají krásně, herní prostředí vypadá nádherně (podíváme se i pod vodu), kolikrát se budete okolním prostředím kochat natolik, že se podobně jak pan doktor z Vesničko má středisková někde vysekáte. Rozhodně se ve hře bude na co koukat.

2. Akční gameplay

Pokud porovnáme tuto verzi Ratchet & Clank s její PS2 předlohou, tak vidíme kromě jiného i to, že se tu na vás hrne podstatně víc nepřátel a tak se hra stává rychlejší a akčnější. Musíte víc běhat, víc kličkovat a víc střílet, aby vaši nepřátelé neměli k obědu lombaxí pečínku. Také čekejte zajímavý arzenál, ve kterém najdete klasické sci-fácké vychytávky, ale i věci nevídané, jako například Pixelizer, což je zbraň, která změní nepřítele na hromadu kostiček, nebo... No, ona je to obří discokoule, která donutí okolní potvoráky trsat jako v sedmdesátých letech. Oh yeah! A ano, a Pan Zurkon tu bude také.

3. Smysl pro humor

Ratchet & Clank si dělá srandu (ano, srandu – to se nedá říct spisovně) z filmových i videoherních klišé ze sci-fi žánru, ale i sama ze sebe. Navíc je tu spoustu krásných scén se slovními hříčkami – například věta: „Šéf je dneska v jednom ohni“ v situaci, kdy kapitán Qwark uvádí náborovou show Galaktických Strážců a o záběr později vidíme, že Qwarkovi doopravdy hoří kombinéza. A samozřejmě, pak jsou tu hlášky Pana Zurkona (co je váš automatický bojový dron):

  • „Mr. Zurkon will read your fortune. Your fortune reads: death by Mr. Zurkon.“
  • „Mr. Zurkon does not discriminate. Mr. Zurkon hates all life forms equally.“
  • „Time to kill, time to die, time to shoot you in the eye. It's Zurkon.“
  • „You used to be alive, then you met Mr. Zurkon!“

4. Přitažlivá cena

Tato hra získává skvělá hodnocení, hráči ji očividně milují a přesto vás nákup vyjde jen na pár stovek. Za svoje peníze dostanete plnohodnotný a promakaný titul se spoustou obsahu. Tak neváhejte, mládeži!

5. Ratchet & Clank se dočkají i filmové podoby Ano, je to tak! Souběžně s hrou jde do kin i film o dobrodružství lombaxe a robůtka. U nás nejspíš půjde pod názvem Ratchet a Clank: Strážci galaxie, ale naneštěstí se u nás dostane do kin až v létě. Ale nevadí, alespoň budeme mít čas dohrát hru, než se vrhneme do kinosálů, no ne? Film a hra jsou spolu vzájemně propojeny a odkazují na sebe – o důvod víc, proč se věnovat obojímu.

Důvodů k nákupu, Ratchet & Clank by se dalo najít ještě víc, ale kdybych se vám tu měl rozepsat proč si myslím, že je tahle hra úžasná, tak by to délkou připomínalo Kralickou bibli... Každopádně, Ratchet & Clank vychází 20. dubna 2016 pro PS4 a já vám garantuju, že investice do téhle gamesky bude stát za to.

Assassin’s Creed Dynasty?

Assassin’s Creed Dynasty?

Áno, vidíte správne. Nie je to ani pol roka, odkedy sme sa dočkali posledného vydania hry zo série assassínov. Ako to už u Ubisoftu býva zvykom, opäť sa našiel poslušný zamestanec a v rozhovore pre ...

19. 02. 2018
Adam Tomaškovič
2 min čtení
Origin ponúka zadarmo prvý Dead Space

Origin ponúka zadarmo prvý Dead Space

Služba Origin sa zčasu načas snaží hráčov zaujať hrami, ktoré dávajú k dispozícii doslova "na účet podniku". Pokiaľ teda nemáte Origin Access, ktorý za smiešne 4 eurá mesačne umožňuje hrať hry ako...

15. 02. 2018
Alex Barna
5 min čtení
background