background - Counter-Strike na mobilu?!
Counter-Strike na mobilu?!

Counter-Strike na mobilu?!

22. 04. 2016
Radovan Samotný
0 obrázků
9 min čtení

Hry na mobilních telefonech a tabletech rozhodně neplatí za dobrý materiál pro hardcore hráče a ruku na srdce, většinou se jedná o věci, které hrajeme, když někde čekáme na autobus, nebo když někam dlouho cestujeme.

Nicméně díky čím dál silnější technické výbavě našich smartphonů se na těchto zařízeních objevují porty známých her, se kterými jsme měli to potěšení jen na konzolích, popřípadě na PC. Právě ze sekce domácích počítačů se na zařízení s operačním systémem Android onehdy dostal starý dobrý Counter-Strike 1.6, o čemž (rovněž onehdy) informoval server Kotaku. Tedy, je nutné říct, že se tam nedostal oficiální cestou ale jistou kličkou – jestli vás to zajímá tak tady máte návod.

Pro některé z vás může být překvapením, že se vůbec nějaká akční hra dá na mobilech hrát, ale pár dní zpátky jsme přinesli informace o současných populárních Androidích hrách, mezi kterými figurovalo i klasické GTA: San Andreas a které (společně s jinými dalšími tituly) dokazuje, že i pro akční hry je na mobilech místo. Bohužel, v tomhle momentě je nutné přiznat jednu věc – ačkoliv Counter-Strike a jemu podobné gamesy je na mobilních telefonech skutečně možné rozjet, tak vám všem musí být jasné, že ovládání nemůže být zrovna procházka růžovým sadem. Není tu ani WASD a myš, ani kolečko, křížek, čtvereček a trojúhelník – máte k dispozici jen dotykovou obrazovku a s tím si musíte vystačit. To znamená, že prakticky veškeré akce včetně pohybu je nutné provádět krkolomným (v tomhle případě spíš prstolomným) mačkáním tlačítek a to rozhodně nemůže být pohodlné. Kotaku způsob ovládání označili výrazem „the touch controls look like a pain“ – já bych to označil úplně jinou frází – „pain in the ass“ – neboli po našem „osina v zadku,“ protože v porovnání kupříkladu právě s GTA:SA pro Androidy je to celé příšerně kompilované.

Závěrem se tedy dá říct toto: Ačkoliv tedy jde CS 1.6 na mobilech skutečně hrát, tak jako zábavu na dlouhé cesty bych vám to skutečně nedoporučil, protože se spíš budete vztekat kvůli ovládání, než aby jste si skutečně zapařili. Nicméně zůstává rozhodně fascinující, kudy kráčí technický vývoj – vzpomeňme, jak jsme dříve na hraní CS 1.6 potřebovali vekou bednu, která stála v našem pokoji, zatímco nyní tuto hru rozjedeme na zařízení, které se nám vejde do kapsy kalhot. Přinejmenším to dokáže uchvátit.

Top 5: Nejlevnější nákup her

Top 5: Nejlevnější nákup her

PC

Ahoj, dnes jsem si připravil takový malý speciál. Z názvu víte o co jde, takže jdeme na to! G2A Tak jo, přiznejmě si, že i když někteří z nás nemají rádi Šedý trh, u prodeje...

22. 01. 2018
Kryštof Friedel
6 min čtení
Nový král?

Nový král?

Nazdar, dnes se podíváme na Steam, teda na jeho konkurenta. Ne, zase špatně. Dnes se podíváme na platformu, která slibuje, že sesadí krále digitálních kopií z trůnu. Že jste o tom neslyšeli? Není se...

21. 01. 2018
Kryštof Friedel
4 min čtení
background