background - Srovnání herních rivalů na poli myší!
Srovnání herních rivalů na poli myší!

Srovnání herních rivalů na poli myší!

25. 04. 2016
Štěpán Durych
0 obrázků
14 min čtení

Steelseries a Razer. Dvě společnosti. Dva rivalové. Největší nepřátelé na poli herního příslušenství. Dnes se podíváme na ty nejlepší myši z jejich sortimentu. A to : The Razer DeathAdder Chroma a Steelseries Rival 300.

Jelikož jsem obě výše zmíněné myši vlastnil, můžu posuzovat z vlastní zkušenosti. Myši jsem vybíral dle následujících preferencí :

Ergonomie – Nechtěl jsem nějakou futuristickou myš se vzhledem nebezpečně podobající se transformerovi.

Osvětlení – Nejsem fandou do velkých světelných show. Nepotřebuji mít na stole malou diskotéku a tak jsem se rozhodl, že osvětlení pro mě není důležité.

Strana – Jelikož jsem od mala pravák, tak jsem se rozhodl, že chci buď pravou nebo oboustrannou myš.

Tlačítka – Nějaké ty tlačítka využívám, ale rozhodně nechci miliardu tlačítek, které mi budou při normálním hraní překážet.

Zaměření – Hraji vesměs všechny hry, takže univerzální myš byla jasná volba.

Jednu z těchto myší mám dodnes a slouží mi nadmíru dobře. Nebudu vám říkat co za myš to je, aby nevznikaly nějaké dohady o možném zaujetí a tak to nechám až nakonec.

The Razer DeathAdder Chroma :

Jedna z nejznámějších myší na světě je velmi pěkně zpracována a rozhodně si své místo na Slunci vydřela.

Myš disponuje barevným podsvícením se spektrem přes 16.000.000 barev. Takže pokud jste fanda do osvětlení – tato myš je ta pravá.

Pogumované boky rozhodně stojí za zmínku, jelikož vám umožňují přesný a stabilní úchop. Myš je orientována striktně pro praváky.

Optický senzor s rozlišením až 10.000 DPI. Snímač se dá ještě upravit přes stažitelný program Razer Synapse.

5 nastavitelných tlačítek s hyperesponse módem ( Rychlá odezva tlačítka )

On-the -fly-control mod – Myš registruje také pohyby, při kterých zvednete myš ze stolu.

Hra obstojí krásně ve skoro každé hře bez větších problémů. Rozložení tlačítek také není nijak strašné a dokáží dost ulehčit hru. Velice kvalitní a velké plus je pogumování a samotný tvar myši, která krásně padne do ruky a není moc velká šance na sklouznutí. Bohužel je tu i pár mínusů, jako například kabel, který má tendenci se točit a různě kroutit sám od sebe. Myš je sice dobře tvarovaná ale místy se nehodí její celková délka, například ve zmenšených prostorech.

Samozřejmě mínusem může být i cena ale to je daň za kvalitní hraní.

Myš má své plusy a mínusy jako každý výrobek, který si koupíte. Avšak za cenu 84,99 € na stránkách Razeru ( České a Slovenské obchody si nějaké to procento z ceny přidávájí ) dostanete vše, co si od myši slibujete.

Steelseries RIVAL 300 :

Jednoduše vypadající myš ze stáje Steelseries má také co nabídnout, podobně jako její oponent.

Myš disponuje novou technologií snímače a to tzv „Cutting Edge“, která má nabídnout ostřejší a přesnější snímání. Myš ovšem nemá tolik DPI jako předešlá a to pouhých 6500 DPI.

Tvar myši je vskutku primitivní a je individuálně zaměřená ( Levá i Pravá ).

Tlačítek také nemá nijak extrémně mnoho a tak se může zdát, že dostatečně zaostává za oponentem.

Myš je ovšem velice kvalitní co se týče pogumování a tvaru. Není zde šance, že by se vám ruka smekla, podobně jako u Razer deathadder, avšak tato myš má také velké plus co se týče tvaru. Myš není nijak velká ani těžká a tak se s ní smíří lidi s větší i menší velikosti ruky.

Podsvícení nabídne skoro stejné jako předešlá myš a to 16.8 Miliónů.

SteelSeries Engine 3 je program který vám pomůže si myš upravit dle svého gusta a přizpůsobit ji k obrazu svému.

Myš je vhodná spíše pro FPS a MMO typy her, než-li nějaké masivní RPG tituly, takže v této části je myš vskutku pozadu proti svému oponentu.

Velkým plusem je cenovka a to až o 14€ levnější.

Nakonec tohoto srovnání bych asi měl ještě znovu upozornit na to, že obě myši jsem vlastnil a byly pro mě srovnatelně kvalitní a ani jedna mi nepřišla nějak extra horší. Takže se dáme do sčítání + a -.

Myš, která se nachází v mém vlastnictví je SteelSeries RIVAL 300 a po 2 letech co ji vlastním, jsem maximálně spokojen. Avšak ve skříni mám stále razer myš, kterou si zapojím při hraní World of Warcraft a podobných her, kde se vám těch tlačítek hodí vícero.

Co máte raději?

Steelseries
RAZER
Celkem hlasů: 131
Seven the Days Long Gone

Seven the Days Long Gone

RPG z ptačí perspektivy? Prvně jsem si říkal, že když hra spojí tyto dvě slova bude skvělá! No, pak takováto hra opravdu přišla. Seven the Days Long Gone měla být skvělá hra. Bohužel se to nestalo. Možná, kdyby...

12. 12. 2017
Kryštof Friedel
10 min čtení
background