background - Minecraft ve Virtuální Realitě?
Minecraft ve Virtuální Realitě?

Minecraft ve Virtuální Realitě?

28. 04. 2016
Štěpán Durych
0 obrázků
7 min čtení

Sandboxová hra od studia Mojang je známa asi celému světu. Minecraft. Tato hra byla již od svého počátku skvělým adeptem na to stát se úspěšným titulem. Pokud jste to ještě nezaregistrovali, tak hra rozšířila své působení do nového odvětví. A to do VIRTUAL REALITY! Hra byla oficiálně funkční pouze na Oculus Rift, ale párek lidí si s hrou pohrál a zprovoznil ji na HTC Vive. Youtuber Generikb, který ve svém videu hraje Minecraft na HTC Vive, sklízí pořádný úspěch. Popravdě, není se čemu divit. Vypadá to úžasně.

Jak je na videu vidět, hra běží bez větších obtíží. Možná o trochu menší framerate než na PC tam bude, ale HTC Vive si s tím umí poradit a nabízí plnohodnotný zážitek ze hry.

Pro ovládání slouží oba HTC Vive ovladače, které mají plné využití. Generikb ve svém videu používá levý controler na ovládání itemů, inventáře a ve své pravé ruce drží ovladač, kterým ovládá pohyb a menu. Provádění akcí může připadat poněkud zmateně, avšak přisuzoval by jsem to spíše k tomu, že to bude o zvyku.

Samozřejmě největší výhodou tohoto set-upu oproti Oculusu je ta, že máte v ruce ovladač, kterým ovládáte užívání nástroje, ať už jde o krupmáč, meč nebo lopatu.

Nyní ta hra již není o plácání bloků jediným kliknutím, nýbrž si musíte svůj vysněný dům postavit holýma rukama. Stejně tak jako jej musíte bránit před nočním terorem a šviháním svojí vlastní paže. V konečném důsledku tato hra bude mít dost možná i lepší rating, když vezmeme v potaz jaké fyzické usilí budeme muset vyvinout.

Minecraft byl vždy relativně dobrým zdrojem zábavy, ale ve Virtuální realitě to nabírá ty správné otáčky a je to jen další krůček k tomu, aby se Virtuální realita stala částí každé domácnosti.

Jedinou chybou na kráse Virtuální realita je pravděpodobně její cena, která se pohybuje v řádech desetitisíců korun, což není pro každého. Avšak s vývojem se možná dostaví i zlevnění oné Virtuální reality jako takové.

Burnout Paradise sa dočká remasteru!

Burnout Paradise sa dočká remasteru!

Neexistuje závodná hra, pri ktorej sa viete vyblázniť podobne ako v Burnout Paradise. Rýchle a ničím neobmedzované závody, gigantické demolačné derby odohrávajúce sa priamo na diaľnici, skákanie cez...

22. 02. 2018
Alex Barna
3 min čtení
Assassin’s Creed Dynasty?

Assassin’s Creed Dynasty?

Áno, vidíte správne. Nie je to ani pol roka, odkedy sme sa dočkali posledného vydania hry zo série assassínov. Ako to už u Ubisoftu býva zvykom, opäť sa našiel poslušný zamestanec a v rozhovore pre ...

19. 02. 2018
Adam Tomaškovič
2 min čtení
background