background - 10 jednohubek, které jdou dohrát za den
10 jednohubek, které jdou dohrát za den

10 jednohubek, které jdou dohrát za den

5. 05. 2016
Tomáš Kašpar
0 obrázků
10 min čtení

Pokud hledáte hry, které lze bez problémů dohrát za jediný den, máte z čeho vybírat. Vybrali jsme 10 jednohubek, které slupnete během dne.

1. Monument Valley

V této hře na chytrých telefonech se ujmete princezny Idy. Ve hře máte za úkol projít různé druhy zámků a hradů, kde řešíte občas velmi těžké hádanky. Grafika je zde nádherná, a dohrát se dá opravdu během jednoho dne.

2. Grow Home

Zde hrajete za robota jménem B.U.D., který má za úkol zachránit svoji planetu. Ve hře musíte sázet semínka a pěstovat květiny. Nenechte se však odradit, hra je to zábavná a dohrajete ji během pár hodin.

3. Pneuma: Breath of Life

Hra z pohledu první osoby, kde hrajete za boha jménem Pneuma. Řešíte hádanky, na které je většinou potřeba pouze selský rozum a důvtip.

4. Limbo

Limbo je další z parádních odreagovaček. Hra je stylizovaná do černobílých odstínů, které vypadají skvěle, a tím se účelně odlišuje od ostatních. Jako malý chlapec si musíte najít cestou strašidelným lesem, abyste nalezli svoji sestru.

5. Everybody's Gone to the Rapture

Zde musíte zjistit, proč všichni lidé najednou zmizeli. Hra je situována do roku 1980, kde musíte prohledat opuštěné město. V příběhu se posouváte tak, že nalézáte předměty s textem, a tím doplňujete díly příběhové skládačky. Prostředí je dechberoucí, ale i děsivé.

6. To the Moon

Velmi emotivním RPG To the Moon Vám umožní nahlédnout do vzpomínek umírajícího muže. V imaginárním světě řešíte hlavně složité hádanky.

7. Gone Home

V této hře hrajete za Katie, která musí prozkoumat dům, ve kterém kdysi vyrůstala. Prohledáváte celý dům a hledáte většinou poznámky, které jsou po celém domě. Prázdný dům nahání strach a čeká, až objevíte jeho tajemství.

8. Brothers: A Tale of Two Sons

V této hře hrajete za dva bratry, kteří hledají lék pro umírajícího otce. Hráč musí ovládat najednou oba bratry, aby mohl vyřešit složité hádanky. Hra dokáže být velmi emotivní, co se týče bratrského pouta hlavních hrdinů.

9. Thomas Was Alone

Zde nehrajete za nějakou postavu, jako v předchozích případech. Prostě jen řešíte hádanky, a tím si otevíráte cestu skrz geometrické objekty.

10. Firewatch

Firewatch je situována ve státě Wyoming, v divočině. Máte s sebou pouze vysílačku jako prostředek komunikace. Hra vás naprosto pohltí a vyplivne s pocitem výborného herního zážitku.

Znáte nějakou další hru, která se dá dohrát za den? Napište nám do komentářů a hlasujte v anketě.

Kterou hru jste hráli?

1. Monument Valley
2. Grow Home
9. Thomas Was Alone
8. Brothers: A Tale of Two Sons
7. Gone Home
6. To the Moon
5. Everybody's Gone to the Rapture
4. Limbo
3. Pneuma: Breath of Life
10. Firewatch
Celkem hlasů: 246
Zaklínač 4?

Zaklínač 4?

CD Projekt asi nikomu představovat nemusíme. Je to právě TO herní vývojářské studio, který stojí za legendární trilogií Zaklínače od Andreje Sapkowského. Před týdnem...

17. 11. 2017
Michal Fortyn
2 min čtení
EA kúpila Respawn Entertainment

EA kúpila Respawn Entertainment

Občas sa stane, že nejaké "malé" vývojarské štúdio prerazí. Potom ho buď odkúpi väčšie štúdio alebo ostane samostatným a zaradí sa medzi "veľkých hráčov". Tentokrát nastal prvý prípad. Bývalí vyvojári Call of...

18. 11. 2017
Adam Tomaškovič
3 min čtení
background