background - Bude další generace konzolí?
Bude další generace konzolí?

Bude další generace konzolí?

8. 05. 2016
Patrik Hlaváček
0 obrázků
5 min čtení

Když v roce 2005 vyšel nový XBOX 360 následován Playstation 3 v roce 2007, byli všichni nadšení a nemohli uvěřit tomu, co generace konzolí přinesla. Postupem času však konzole začaly zaostávat za silnějším PCčkem, a proto se začalo mluvit o nové generaci.

Ta přišla v roce 2013, tedy 6 let od PS3 a celých 8 let po X360. Poté, co obě konzole vyšly a hráči byli opět nadšení z toho, co nové platformy dokáží, se začaly objevovat otázky typu, "Dočkáme se další generace a pokud ano, kdy tomu bude?" S rychlostí jakou se vyvíjí dnešní hardware, se dá docela dobře čekat, že současná generace nevydrží moc dlouho a my se tak dočkáme brzo další generace. Peter Moore z EA si však myslí něco úplně jiného.

Peter Moore je totiž toho názoru, že začíná převládat stále širší možnost streamování a tak nebude v budoucnu potřeba náročný hardware. Dle jeho názoru a představ, až si budeme chtít v budoucnu zahrát například Battlefield 12, tak si prostě zapneme monitor, který bude připojen do internetu a přes streamování si zahrajeme.

Shuhei Yoshida se také vyjádřil k tomuto tématu a řekl, že Sony si není jistá existencí Playstation 5. Spekulace však hovoří o tom, že se v Sony pracuje na projektu NEO, který má být vylepšenou verzí PS4. Zda je tomu opravdu tak, nebo se pracuje na nové generaci. Na to si budeme muset počkat.

background