background - Bude další generace konzolí?
Bude další generace konzolí?

Bude další generace konzolí?

8. 05. 2016
Patrik Hlaváček
0 obrázků
5 min čtení

Když v roce 2005 vyšel nový XBOX 360 následován Playstation 3 v roce 2007, byli všichni nadšení a nemohli uvěřit tomu, co generace konzolí přinesla. Postupem času však konzole začaly zaostávat za silnějším PCčkem, a proto se začalo mluvit o nové generaci.

Ta přišla v roce 2013, tedy 6 let od PS3 a celých 8 let po X360. Poté, co obě konzole vyšly a hráči byli opět nadšení z toho, co nové platformy dokáží, se začaly objevovat otázky typu, "Dočkáme se další generace a pokud ano, kdy tomu bude?" S rychlostí jakou se vyvíjí dnešní hardware, se dá docela dobře čekat, že současná generace nevydrží moc dlouho a my se tak dočkáme brzo další generace. Peter Moore z EA si však myslí něco úplně jiného.

Peter Moore je totiž toho názoru, že začíná převládat stále širší možnost streamování a tak nebude v budoucnu potřeba náročný hardware. Dle jeho názoru a představ, až si budeme chtít v budoucnu zahrát například Battlefield 12, tak si prostě zapneme monitor, který bude připojen do internetu a přes streamování si zahrajeme.

Shuhei Yoshida se také vyjádřil k tomuto tématu a řekl, že Sony si není jistá existencí Playstation 5. Spekulace však hovoří o tom, že se v Sony pracuje na projektu NEO, který má být vylepšenou verzí PS4. Zda je tomu opravdu tak, nebo se pracuje na nové generaci. Na to si budeme muset počkat.

Cyberpunk 2077 sa ukáže na tohtoročnej E3!!!

Cyberpunk 2077 sa ukáže na tohtoročnej E3!!!

Od ohlásenia novej hry od poľského štúdia CD Projekt RED ubehli už 4 roky. Zatiaľ však okrem zasadenia vo futuristickom svete nevieme vôbec nič. Niektoré faktory však pomaly naznačujú, že sa dočkáme veľkého odhalenia....

17. 01. 2018
Alex Barna
3 min čtení
background