background - Uncharted 4 poráží konkurenci
Uncharted 4 poráží konkurenci

Uncharted 4 poráží konkurenci

27. 05. 2016
Radovan Samotný
0 obrázků
7 min čtení

Uncharted 4, nové hitovce od všemi obdivovaného studia Naughty Dog, se v éteru daří. Kromě velmi pozitivních recenzí je o hru obrovský zájem i v řadách nakupujících.

Před nedávnou dobou jsme psali o tom, že podle oficiálních dat, které poskytl PlayStation Blog, prodeje Uncharted 4 za první týden přesáhly hranici 2,7 miliónů kusů, což z této hry dělá prozatím nejrychleji prodávaný titul na konzoli PS4 – zdůrazňuji, že zde hovoříme skutečně o konkrétních prodaných kusech, ne o kopiích doručených do obchodů. Kupříkladu, předchozí díl Uncharted 3 sice prodal 3,8 miliónů kusů hned první den, ale víme, že tyto data označují právě hry prodané do obchodů a konkrétní čísla z prodejů předchozího dílu nemáme.

Naštěstí v případě Uncharted 4 se jedná o čísla, která představují kopie nakoupené lidmi, takže se v tomto bodě můžeme podívat na nějaké to porovnání. Je už teď jasné, že nové dobrodružství Nathana Draka porazilo v prodejích největší loňský hit – Witcher 3: Wild Hunt, kterého se v prvním týdnu prodalo „pouze“ 1.5 milionů kusů. Tohle je poměrně překvapivé, protože Witcher 3 vyšel na všechny tři hlavní herní platformy, zatímco Uncharted 4 jak známo pouze na PlayStation 4 – uvidíme jestli tento fenomén bude pokračovat (k dnešnímu dni se třetího dílu Zaklínače prodalo něco přes 10 miliónů kopií).

Ještě je také zajímavé porovnat si prodeje Uncharted 4 s Batman: Arkham Knight, což byla hra, která v loňském roce vedla žebříček prodejů v prvním týdnu (a rovněž se ji podařilo porazit Witcher 3). O zatím posledním dílu herního Batmana je známo, že měl zásadní problémy s PC verzí, která byla douhodobě nehratelná a na mnoha místech (včetně Steamu) stažena na nějaký čas z prodeje. I tak se ale Batman: Arkham Knight podařilo prodat 2,1 miliónů kopií. Což, je ale pořád míň, než v případě Uncharted 4.

Teď můžeme jen čekat a sledovat, kam až hvězda Uncahrted 4 vystoupá, je nutné říct, že tahle hra si svou slávu určitě zaslouží, protože pokud můžu hovořit sám za sebe, tak je to skutečně úžasný titul, který rozhodně stojí za zahrání.

Pán prstenů: Karetní hra

Pán prstenů: Karetní hra

Jak název napovídá, není třeba vysvětlovat do jakého prostředí nás zavede. Skvělý svět Středozemí se již stal klasikou pro mnohé. A také inspirací pro nejednu hru. S karetní hrou Pán prstenů<...

22. 09. 2017
Michal Fortyn
3 min čtení
background