background - Co můžeme čekat od Kojimovy nové hry?
Co můžeme čekat od Kojimovy nové hry?

Co můžeme čekat od Kojimovy nové hry?

19. 06. 2016
Radovan Samotný
0 obrázků
7 min čtení

Hideo Kojima je autorem nad autory a jeho výstup na letošním E3 provázelo nadšené jásání davu, přičemž došlo i na skandování jména géniova.

Death Stranding, nový titul nového Kojima Productions se tváří temně a depresivně – minimálně teaser, který Kojima osobně představil byl snad tím nejdepresivnějším herním videem co jsem měl kdy tu možnost vidět, podle mě by se zde dala najít řada symbolických vyjádření a náznaků – teaser sám o sobě neřekl nic, jen představil atmosféru a určitý kontext, ovšem jaký – to si už lidé musí domyslet sami.

Co se týče hry samotné, tak Hideo Kojima se dal slyšet, že chystá něco nového a revolučního, a ani bych se nedivil, kdyby se mu to podařilo, protože tento pán patří mezi největší vizionáře herního světa – koneckonců, byl to právě on, kdo nám dal žánr stealth. Samozřejmě, už dávno nejsou osmdesátá léta, takže přijít s něčím novým a originálním je v dnešní době dost náročné, ale Kojima zase není ten typ člověka, co by mlátil prázdnou slámu, takže už nejspíš nějaký plán má. Rovněž se proslýchá, že na rozdíl od posledního dílu série Metal Gear nebude Death Stranding open world akce, bude spíš zaměřená na lineárnější vyprávění příběhu – i když je docela možné, že nám Kojima dá filmový příběh, kde každé rozhodnutí povede k jinému konci (myslím, že kdyby se hra ubírala tudy, tak by to mohlo být skutečně zajímavé).

Hry samé se ovšem nedočkáme nějak zvlášť brzy, já osobně bych asi nepočítal ani s příštím rokem – tipoval bych, že nejdříve tak v roce 2018. Ale zrovna na Kojimovo dílo bych si rád počkal, myslím, že se všichni shodneme na tom, že když se u hry tlačí na co nejdřívější datum vydání, tak to pak dopadá katastrofálně.

Burnout Paradise sa dočká remasteru!

Burnout Paradise sa dočká remasteru!

Neexistuje závodná hra, pri ktorej sa viete vyblázniť podobne ako v Burnout Paradise. Rýchle a ničím neobmedzované závody, gigantické demolačné derby odohrávajúce sa priamo na diaľnici, skákanie cez...

22. 02. 2018
Alex Barna
3 min čtení
Assassin’s Creed Dynasty?

Assassin’s Creed Dynasty?

Áno, vidíte správne. Nie je to ani pol roka, odkedy sme sa dočkali posledného vydania hry zo série assassínov. Ako to už u Ubisoftu býva zvykom, opäť sa našiel poslušný zamestanec a v rozhovore pre ...

19. 02. 2018
Adam Tomaškovič
2 min čtení
background