background - Dopady Meet Your Match upadate pro Team Fortress 2
Dopady Meet Your Match upadate pro Team Fortress 2

Dopady Meet Your Match upadate pro Team Fortress 2

14. 07. 2016
Radovan Samotný
0 obrázků
12 min čtení

V Team Fortress 2 přistál další update, přinesl hned několik změn, v mnoha ohledech zásadních. Dnes bychom si tu rozebrali ty nejzajímvější a rozdělili bychom si je na pozitivní, negativní a neutrální.

Negativní:

Zrušení Valve serverů

Dřív bylo možné hrát na oficiálních Valve serverech, které jely bez speciálních pluginů a modifikací – stručně řečeno, pokud jste si chtěli zahrát obyčejnou hru bez nějakých fanouškovských vymyšleností, tak Valve servery byly jistota. Je sice pravda, že měly pověst „noob oblastí,“ ale skutečnost je taková, že to bylo ideální místo, kde si dáchnout, protože zde nikdo moc nehrál na vítězství. Tohle teď bohužel nejde – Valve servery jsou v tahu a nahradil je tzv Causal mode, který funguje podobně, jako systém „Play multipalyer“ – nemůžete si vybrat konkrétní mapu, jen typ hry a vlézt do akce. Bohužel za Valve servery je to chabá náhrada. Třeba já mám moc rád mapu pl_barnblitz, ale teď abych jí hledal na komunitních serverech, což kolikrát znamená, že se člověk připojí na nějakou bizarní šílenost s ještě bizarnějšími módy... Tohle vážně nepotěší.

Casual mode

Tohle někdo popisuje jako Competitive pro lamy (o Competitive mode píši níže) jsou tu bitvy dvanácti hráčů proti dvanácti, vypnutá autobalance a byla tam i penalizace za opuštění hry (tu naštěstí zrušili). V návaznosti na to, co jsem psal výše, za nejhorší přečin považuji skutečnost, že si člověk nemůže vybrat konkrétní mapu, na kterou se připojit. Valve slibuje, že i tohle brzo napraví, ale do haj█lu, to tam mělo být od začátku. A to si ještě připište, že po spuštění Casual mode bylo takřka nemožné se připojit do hry, protože matchmaking prostě nefungoval... Valve prostě vyrazili do akce se spuštěnými kalhotami.

Pozitivní:

Competitve mode

Není to tak úžasně geniální, ale na rozdíl od Mann Up v Mann vs. Machine (rovněž TF2 mode) si ke vstupu alespoň nemusíte pořizovat vstupenky (stačí mít premium účet a ověřené telefonní číslo na Steamu). Jakž takž to funguje a bitvy v menším počtu lidí (6v6) jsou ostré a zábavné. Pokud patříte mezi try-hard hráče, tak tohle bude něco pro vás.

Nové mapy

Z bety na nás skočily nové mapy – zejména v případě pl_swiftwater to velmi potěší, protože tahle mapa je vyloženě krásná a bitky na ní prostě baví.

Heavy vs. Pyro

Kdysi se v TF2 objevil WAR! update, kde došlo ke střetnutí červeného Demomana a modrého Soldiera. Nyní se střetli modrý Heavy a červený Pyro. Zatímco u WAR! updatu se vítěz určil počtem zbitých, teď se jedná o hlasování – jako při volební kampani a jakmile si vyberete stranu, tak pro ní získáváte body tak, že hrajete Casual nebo Competitive mode. Vítězná classa pak dostane nové vybavení achievementy apod. Jen pro info, posledně vyhrál modrý Soldier, tak jsem konkrétně já rozhodl táhnout za červeného Pyra (čistě kvůli rovnováze).

Neutrální:

Přibyly nové taunty, nové balíčky s vybavením, alternativy pro viewmodel, možnost náhledů vybavení v bednách – tohle jsou změny, které jsou sice zajímavé, ale herní zážitek to nějak nevylepší... nicméně hodí se.

Co říct závěrem? Meet Your Match update není taková katastrofa, jak by se na první pohled mohlo zdát – upřímně, v minulosti došlo k věcem, které mě nas█aly víc. Pokud Valve skutečně splní slib a vylepší Casual mode o možnost vybrat si mapu, tak to bude... celkem snesitelný update.

PUBG banuje viac než 6000 hráčov denne

PUBG banuje viac než 6000 hráčov denne

Každý z nás vie, že podvádzať pri hre sa nepatrí. Už obvzlášť nie, pokiaľ vás pri tom môžu veľmi ľahko prichytiť. Niekedy totižto nevyviaznete len s napomenutím, ale s permabanom. No a tvorcom PlayerUnknown´s...

16. 10. 2017
Alex Barna
3 min čtení
Nový 8K VR headset od Pimaxu

Nový 8K VR headset od Pimaxu

Občas sa podarí, že nejaký ten čínsky výrobok prerazí, respektíve ma dosť veľkú šancu preraziť. Najnovšie o to pokúša čínska firma menom Pimex so svojim novým 8K headsetom. Lepšie...

16. 10. 2017
Adam Tomaškovič
4 min čtení
Denuvo už nie je to, čo bývalo

Denuvo už nie je to, čo bývalo

Denuvo - pre niektorých znamená nádej, pre iných strach. Aby som vysvetlil, čo vlastne toľko spomínané Denuvo znamená. Denuvo alebo Denuvo Anti-Tamper je software vyvinutý rakúskou...

14. 10. 2017
Adam Tomaškovič
5 min čtení
background