background - Nové informace a spekulace o Nintendo NX
Nové informace a spekulace o Nintendo NX

Nové informace a spekulace o Nintendo NX

1. 08. 2016
Radovan Samotný
0 obrázků
7 min čtení

Počínaje Eurogamerem a herními blogy konče – internet zaplavily nové informace (či spíše řečeno pověsti a dohady) o tajemném Nintendo NX. Tajemném, protože Nintendo je skoupé na informace (vždyť i nových gameplay záběrů z Legend of Zelda jsme se dočkali až letos na E3)

Každopádně, o čem se tedy píše? Nintendo NX by mohla být kapesní konzole s odnímatelnými ovládacími prvky (trochu ve stylu Nvidia Shield) a poháněna procesorem Nvidia Tegra, což by NX postavilo do slabší pozice než současnou generaci konzolí. Je sice pravda, že Nintendo necílí na války o technickou sílu, ale tyhle informace by byly v rozporu s těmi spekulacemi, že NX by mělo být silnější, než Xbox One. Navíc i Nintendo samo se dalo slyšet, že NX bude jiné a lepší než současné Wii U (což by se mělo vztahovat i na výkon). Navíc NX má být schopné rozjet všechny hry co Wii U a objevila se i informace, že nová Zelda má být na NX v lepší kondici, než právě na Wii U. Dobrá, také tu máme i spekulaci, že se NX vrátí k systému kazetek, podobných těm z éry NES, ale o tomhle se dá celkem dobře pochybovat, vzhledem k tomu, že Nintendo u svých konzolí počítá se zpětnou kompatibilitou.

Ovšem pokud se na tyto nové spekulace podíváme v širším měřítku, tak tyto kráčejí v souladu s vůbec nejrozšířenější spekulací, že NX bude hybrid kapesní a domácí konzole – to jest, že se bude jednat o dvě oddělená zařízení, která budou v domácím prostředí fungovat jako jedno. Tahle možnost by Nintendu umožnila vyrábět hry pro jeden systém a z NX by to udělalo více konkurenceschopnou konzoli. Vůbec největší problém Wii U byl nedostatek her a NX by si právě na tohle mělo dávat pozor.

Ať tak či onak, odhalení NX bychom se měli dočkat až letos v září, takže která z těchhle spekulací je pravdivá, to zjistíme až tehdy.

Assassin’s Creed Dynasty?

Assassin’s Creed Dynasty?

Áno, vidíte správne. Nie je to ani pol roka, odkedy sme sa dočkali posledného vydania hry zo série assassínov. Ako to už u Ubisoftu býva zvykom, opäť sa našiel poslušný zamestanec a v rozhovore pre ...

19. 02. 2018
Adam Tomaškovič
2 min čtení
Origin ponúka zadarmo prvý Dead Space

Origin ponúka zadarmo prvý Dead Space

Služba Origin sa zčasu načas snaží hráčov zaujať hrami, ktoré dávajú k dispozícii doslova "na účet podniku". Pokiaľ teda nemáte Origin Access, ktorý za smiešne 4 eurá mesačne umožňuje hrať hry ako...

15. 02. 2018
Alex Barna
5 min čtení
background