background - 5 nejpopulárnějších streamerů
5 nejpopulárnějších streamerů

5 nejpopulárnějších streamerů

4. 08. 2016
Radovan Samotný
0 obrázků
8 min čtení

Streameři a streamerky jsou jedni z nejpopulárnějších lidí na internetu – dobrá, streamerky mají často pověst slečen, které si pletou Twitch s pornostránkami, ale taková paušalizace není hodna moderního člověka.

Kdo jsou ale vůbec ti nejlepší streameři ze všech? To hodně záleží na tom, co považujete za měřítko úspěchu – popularitu, sledovanost, hráčské schopnosti... Zrovna ta třetí položka je něco, co se velmi těžko odhaduje, protože jak se říká – když si myslíte, že jste ve vaší hře opravdu dobří, tak někde v Asii je vždycky někdo, kdo by vás roznesl na kopytech.

Popularita je věc jiná, tu už jde odhadnout sociologickými nástroji. Pokud se podíváme na web Social Blade, tak v seznamu top streamerů podle počtu followerů figuruje uživatel Syndicate,

1) Syndicate

Též známý jako TheSyndicateProject. Pod touto přezdívkou se skrývá britský hráč a youtuber Tom Cassell, který i na webu youtube sklízí četné ovace publika (9 miliónů odběratelů je přeci jenom slušné číslo). A pro úplnost, na Twitchi má Syndicate téměř dva miliony a půl následovníků).

Ukázaka z tvorby hráče Syndicate:

2) Riot Games

Na druhém místě najdeme s počtem followerů přes dva miliony Riot Games – tady snad ani není nutné vysvětlovat o koho se jedná. Tento kanál je populární díky streamování League of Legends ligy.

3) ESL_CSGO

Třetí místo drží kanál ESL_CSGO – pod tímhle poněkud třeskutým názvem najdeme společnost zabývající se progamingem a to v čele s Counter-Strike: Global Offensive, nicméně s přesahem obecně do všech populárních kompetitivních her. ESL_CSGO sleduje přes milion a sedm set tisíc lidí. Jejich oficiální web si můžete prohlédnout zde.

4) Nightblue3

Číslo čtyři pak patří Nightblue3 (skoro milion a půl diváků) a světe div se, je to další LoLkař – reálným jménem pak Rabia Yazbek, Američan, bývalý progamer – popularitu si získal mimo jiné i extra dlouhými streamy.

Takhle vypadá tvorba Nightblue3:

5) summit1g

Náš seznam uzavírá s počtem followerů na čísle přes 1 489 000 pan summit1g – bývalý profesionální hráč CS:GO, nyní už jen streamer, který se zaměřuje právě na tuto hru. V civilu byste ho pak mohli znát pod jménem Jaryd Lazar (pocházející z USA).

Stream highlights od summit1g:

Najikonickejšie zbrane v hrách

Najikonickejšie zbrane v hrách

Herných žánrov je mnoho. Niekto sa zabaví pri stratégii, iný zas pri logických či športových hrách. No je tu potom pár odvetví, ktoré dokážu zabaviť na celé hodiny, dni ba aj mesiace či roky. Reč je o hrách v štýle ...

24. 06. 2017
Jozef Gorecký
21 min čtení
Koniec módov do GTA V!

Koniec módov do GTA V!

Veľa ľudí zasiahla zdrcujúca novinka. Tvorcovia hry GTA V potvrdili zákaz módov do hry, čiže už neuvidíme žiadne vylepšené GTAčko ani Star Wars mód a hlavne neuvidíme Liberty City mód...

24. 06. 2017
Adam Tomaškovič
6 min čtení
Herné rekordy, ktoré zaujmú

Herné rekordy, ktoré zaujmú

Každý sa snaží spraviť v živote nejaký rekord. Nech je akýkoľvek, jeho prekonaním človek nadobúda hrdosť, motiváciu či uznanie. No čo ak sa nejedná o ľudskú bytosť, ale o herné prostredie? Aj tu sa dajú tvoriť a...

22. 06. 2017
Jozef Gorecký
16 min čtení
background