background - 5 nejpopulárnějších streamerů
5 nejpopulárnějších streamerů

5 nejpopulárnějších streamerů

4. 08. 2016
Radovan Samotný
0 obrázků
8 min čtení

Streameři a streamerky jsou jedni z nejpopulárnějších lidí na internetu – dobrá, streamerky mají často pověst slečen, které si pletou Twitch s pornostránkami, ale taková paušalizace není hodna moderního člověka.

Kdo jsou ale vůbec ti nejlepší streameři ze všech? To hodně záleží na tom, co považujete za měřítko úspěchu – popularitu, sledovanost, hráčské schopnosti... Zrovna ta třetí položka je něco, co se velmi těžko odhaduje, protože jak se říká – když si myslíte, že jste ve vaší hře opravdu dobří, tak někde v Asii je vždycky někdo, kdo by vás roznesl na kopytech.

Popularita je věc jiná, tu už jde odhadnout sociologickými nástroji. Pokud se podíváme na web Social Blade, tak v seznamu top streamerů podle počtu followerů figuruje uživatel Syndicate,

1) Syndicate

Též známý jako TheSyndicateProject. Pod touto přezdívkou se skrývá britský hráč a youtuber Tom Cassell, který i na webu youtube sklízí četné ovace publika (9 miliónů odběratelů je přeci jenom slušné číslo). A pro úplnost, na Twitchi má Syndicate téměř dva miliony a půl následovníků).

Ukázaka z tvorby hráče Syndicate:

2) Riot Games

Na druhém místě najdeme s počtem followerů přes dva miliony Riot Games – tady snad ani není nutné vysvětlovat o koho se jedná. Tento kanál je populární díky streamování League of Legends ligy.

3) ESL_CSGO

Třetí místo drží kanál ESL_CSGO – pod tímhle poněkud třeskutým názvem najdeme společnost zabývající se progamingem a to v čele s Counter-Strike: Global Offensive, nicméně s přesahem obecně do všech populárních kompetitivních her. ESL_CSGO sleduje přes milion a sedm set tisíc lidí. Jejich oficiální web si můžete prohlédnout zde.

4) Nightblue3

Číslo čtyři pak patří Nightblue3 (skoro milion a půl diváků) a světe div se, je to další LoLkař – reálným jménem pak Rabia Yazbek, Američan, bývalý progamer – popularitu si získal mimo jiné i extra dlouhými streamy.

Takhle vypadá tvorba Nightblue3:

5) summit1g

Náš seznam uzavírá s počtem followerů na čísle přes 1 489 000 pan summit1g – bývalý profesionální hráč CS:GO, nyní už jen streamer, který se zaměřuje právě na tuto hru. V civilu byste ho pak mohli znát pod jménem Jaryd Lazar (pocházející z USA).

Stream highlights od summit1g:

PUBG banuje viac než 6000 hráčov denne

PUBG banuje viac než 6000 hráčov denne

Každý z nás vie, že podvádzať pri hre sa nepatrí. Už obvzlášť nie, pokiaľ vás pri tom môžu veľmi ľahko prichytiť. Niekedy totižto nevyviaznete len s napomenutím, ale s permabanom. No a tvorcom PlayerUnknown´s...

16. 10. 2017
Alex Barna
3 min čtení
Nový 8K VR headset od Pimaxu

Nový 8K VR headset od Pimaxu

Občas sa podarí, že nejaký ten čínsky výrobok prerazí, respektíve ma dosť veľkú šancu preraziť. Najnovšie o to pokúša čínska firma menom Pimex so svojim novým 8K headsetom. Lepšie...

16. 10. 2017
Adam Tomaškovič
4 min čtení
Denuvo už nie je to, čo bývalo

Denuvo už nie je to, čo bývalo

Denuvo - pre niektorých znamená nádej, pre iných strach. Aby som vysvetlil, čo vlastne toľko spomínané Denuvo znamená. Denuvo alebo Denuvo Anti-Tamper je software vyvinutý rakúskou...

14. 10. 2017
Adam Tomaškovič
5 min čtení
background