background - Overwatch dostane novou mapu – Eichenwalde
Overwatch dostane novou mapu – Eichenwalde

Overwatch dostane novou mapu – Eichenwalde

20. 08. 2016
Radovan Samotný
0 obrázků
4 min čtení

Na letošním Gamescomu byla společností Blizzard odhalena nová mapa pro hru Overwatch a já říkám: Už bylo kua na čase, protože Overwatch je proklatě chudá hra, co se map týče.

Eichenwalde je hrad nedaleko německého Stuttgartu a do příběhu hry zapadá jako místo, kde během Omnické krize došlo k zásadní bitvě – křižák Balderich von Adler s hrstkou mužů toto místo bránil proti přesile robotické armády a hrdinně zde všichni padli. Jejich oběť ovšem nebyla zbytečná, neboť se německé jednotky mezitím stihly přeskupit a přejít do protiofenzivy, která nakonec vedla k vítězství. Balderichovu zbroj pak můžeme najít přímo v Eichenwalde, jak sedí na trůně, coby připomínka padlého hrdiny.

Co se hry týče, tak Eichenwalde je hybridní mapa na bázi Assault/Escort – útočící tým musí obsadit první control point, čímž se dostane k payloadu, který pak musí dotlačit na konec mapy. Je to úplně stejný mód, jako třeba na mapě King's Row. Co se týče stavby, tak Eichenwalde, tak je oblast plná klikatých uliček, menších místností, zákoutí a vyvýšených plošin – ergo je zde pokaždé možnost se krýt, ale i provádět partyzánský útok do zad nepřítele. Závěrečná část útoku se pak odehrává přímo uvnitř hradu. Minimálně na reveal videu vypadá tato mapa velmi přitažlivě.

Zaklínač 4?

Zaklínač 4?

CD Projekt asi nikomu představovat nemusíme. Je to právě TO herní vývojářské studio, který stojí za legendární trilogií Zaklínače od Andreje Sapkowského. Před týdnem...

17. 11. 2017
Michal Fortyn
2 min čtení
EA kúpila Respawn Entertainment

EA kúpila Respawn Entertainment

Občas sa stane, že nejaké "malé" vývojarské štúdio prerazí. Potom ho buď odkúpi väčšie štúdio alebo ostane samostatným a zaradí sa medzi "veľkých hráčov". Tentokrát nastal prvý prípad. Bývalí vyvojári Call of...

18. 11. 2017
Adam Tomaškovič
3 min čtení
background