background - Počasí a levoluce v Battlefield 1
Počasí a levoluce v Battlefield 1

Počasí a levoluce v Battlefield 1

23. 08. 2016
Radovan Samotný
0 obrázků
6 min čtení

Pro veterány série Battlefiled není slovo „levoluce“ (v originále levolution) nic neznámého. Pokud nevíte, co se pod výrazem „levoluce“ skrývá za význam, tak je to vývoj mapy a změny bojových podmínek během jedné hry.

V Battlefiled 4 mohly změny v terénu velmi ovlivnit vývoj bitvy. Městská prostředí mohla být změněna v hromady sutin, na tropické ostrovy mohla udeřit bouře, která přinesla záplavy a podobné věci.

Battlefiled 1 by měl přinést něco podobného a Dice se už dali slyšet, že náhle změny počasí budou implementovány. Mlha (logicky) snižuje viditelnost, takže snipeři ostrouhají. Prudké lijáky zkomplikují boj vzdušným silám a co my víme, třeba při bouřkách budou hráče ohrožovat i blesky... byl by to docela dobrý joke, kdyby váš killstreak přerušil zásah vyšších mocností. Samozřejmě v Africe vás pak budou ještě ohrožovat písečné bouře, ve kterých nejen, že se nedá létat, ale je i nanejvýš komplikované střílet. Představte si silný vítr plný písku a takřka nulovou viditelnost. Trefit něco v takovémto počasí bude vyloženě umění.

Mě osobně by ovšem zajímalo to, jestli boj na mapách budou ovlivňovat i podmínky lidské podstaty. Například dělostřelba. Také by mohlo být interesantní nasazení bojových plynů – kdo by měl u sebe plynovou masku, mohl by bojovat dál. Kdo by ji neměl, ten by musel... inu, zdrhat.

A pak je tu samozřejmě yperit, nebyli hořčičný plyn. Proti téhle věci je vám kyslíková maska víceméně na pytel, protože kromě sliznic dokáže tahle zrůdnost leptat i kůži, takže by se díky ní mohly na mapách vytvářet oblasti, které by člověk prostě musel obejít. Bylo by rozhodně super, kdyby do Battlefiled 1 dali Dice i tohle.

Mód pre hru Witcher 3 zlepšuje hrateľnosť

Mód pre hru Witcher 3 zlepšuje hrateľnosť

Pre náročnejších hráčov vznikajú na väčšinu hier módy, ktoré menia či už hrateľnosť alebo grafiku. Witcher 3 Enhanced Edition je mód, ktorý upravuje hlavne boje. Tie sú teraz omnoho detailnejšie a náročnejšie. Boj má...

22. 11. 2017
Patrik Poklona
2 min čtení
Golden Joystick Awards 2017!

Golden Joystick Awards 2017!

Rok se blíží ke svému konci a jako každoročně proběhla další skvělá akce jménem Golden Joystick Awards! Pojďme si tedy zrekapitulovat, co se stalo, ale hlavně kdo jsou vítězové!...

21. 11. 2017
Kryštof Friedel
7 min čtení
background