background - Pokémonní parťáci v Pokémon GO?
Pokémonní parťáci v Pokémon GO?

Pokémonní parťáci v Pokémon GO?

2. 09. 2016
Radovan Samotný
0 obrázků
5 min čtení

Lidé jsou bytosti šťouravé a tak se pár detektivně založeným lidem podařilo v základním kódu hry Pokémon GO vyštrachat náznaky funkce pokémonních parťáků (v originále „buddy“). O co se ovšem jedná?

Netroufám si odhadovat váš věk, a ani to, jaké máte zkušenosti se staršími pokémonními hrami, ale po verzích Pokémon Red a Blue (v Japonsku ještě Green) pro GameBoy vyšel další díl pod názvem Pokémon Yellow (rovněž pro GameBoy), který se od svých starších bratrů odlišoval tím, že si hráč na začátku nemohl vybrat jednoho ze tří startovních pokémonů, ale stejně jako v anime dostal Pikachu, který byl poněkud temperamentní. Odmítal přebývat v pokeballu, nechtěl projít evolucí a tak za vámi ve hře permanentně coural jako pejsek.

A jak něco takového bude fungovat v Pokémon GO? Toť otázka. Z onoho základního kódu prý šlo vyčmuchat, že onen parťák se stejně jako v Yellow bude motat kolem vašeho trenéra a shánět si candies, takže vám bude pomáhat s tím, abyste ho mohli power upnout, či přímo evolvnout. Nicméně tahle koncepce může jít ještě dál, parťák by mohl získávat Stardust, některé druhy parťáků by mohli umět hledat pokémony v oblastech kolem vás a vlastně by se i hodilo, kdybyste občas mohli vyslat vašeho buddy pokémona vybrat pokéstop namísto vás (kupříkladu, když bude na místě, kam se vám nebude chtít šplhat).

Těch možností, kterými by parťáci mohli disponovat, je hodně – ovšem záleží jak toho hoši z Niantic využijí.

Seven the Days Long Gone

Seven the Days Long Gone

RPG z ptačí perspektivy? Prvně jsem si říkal, že když hra spojí tyto dvě slova bude skvělá! No, pak takováto hra opravdu přišla. Seven the Days Long Gone měla být skvělá hra. Bohužel se to nestalo. Možná, kdyby...

12. 12. 2017
Kryštof Friedel
10 min čtení
background