background - Dlouho diskutované singleplayerové GTA V DLC už asi nikdy nevyjde
Dlouho diskutované singleplayerové GTA V DLC už asi nikdy nevyjde

Dlouho diskutované singleplayerové GTA V DLC už asi nikdy nevyjde

16. 09. 2016
Radovan Samotný
0 obrázků
6 min čtení

Čas vážně letí – dnes jsou to přesně tři roky, co vyšlo GTA V a to na PlayStation 3 a Xbox 360 (zatímco PCčkáři se své verze dočkali až o dva roky později). Zajímavé ovšem je, že ještě ve stejném roce, kdy GTA V vyšlo právě pro minulou generaci konzolí, se Rockstar Games dali slyšet, že hra by měla v roce 2014 dostat příběhové DLC, které představí další osudy hlavních protagonistů po konci původní hry a to ať už hráč zvolil jakýkoliv ze tří dostupných konců (jistě víte, že příběhová kampaň GTA V šla ukončit třemi způsoby – hráč si mohl vybrat jestli zabije Michaela, Trevora, nebo celou situaci vyřeší „jinak.“) Dá se tedy předpokládat, že DLC mělo obsahovat tři nové příběhové linie, protože každý s konců GTA V měl velmi odlišné následky pro vztahy mezi postavami.

Nicméně jak se říká, skutek utek. Máme rok 2016 a DLC se dosud neobjevilo, ergo si můžeme položit otázku, proč se na to Rockstáři vykvákli. Je velmi možné, že za vše může veleúspěšné GTA Online, které je hráči milováno natolik, že to z něj dělá hlavní důvod, proč je GTA V pořád velmi populární hra (pak jsou tu samozřejmě modifikace). Multiplayerové GTA dostává průběžně rozsáhlé updaty, přinášející do hry nové výzvy, nový obsah i nové možnosti – dá se tušit, že vzhledem k obrovské popularitě GTA Online Rockstaři dospěli k názoru, že hráči víc ocení nová DLC tady, než v původní hře. Do jisté míry mají pravdu, ale přeci jenom, kdo z nás by si nechtěl zahrát´nové osudy dobrého gangstera Trevora a jeho méně šílených kolegů Michaela a Franklina? Rockstar games jsou sice tak trochu tajnůstkáři a občas nechávají odhalení svých plánů až na poslední chvíli, ale vzhledem k tomu, kolik času od vydání GTA V uplynulo bych už s nějakým singleplayerovým DLC moc nepočítal... škoda.

Seven the Days Long Gone

Seven the Days Long Gone

RPG z ptačí perspektivy? Prvně jsem si říkal, že když hra spojí tyto dvě slova bude skvělá! No, pak takováto hra opravdu přišla. Seven the Days Long Gone měla být skvělá hra. Bohužel se to nestalo. Možná, kdyby...

12. 12. 2017
Kryštof Friedel
10 min čtení
background