background - Pro Evo Soccer 2017 má na PC horší grafiku než na konzolích
Pro Evo Soccer 2017 má na PC horší grafiku než na konzolích

Pro Evo Soccer 2017 má na PC horší grafiku než na konzolích

22. 09. 2016
Radovan Samotný
0 obrázků
6 min čtení

Společnost Konami jedná poslední dobou velmi nelogicky. Podařilo se jim rozhádat se s ambiciózním vývojářským studiem Kojima Productions, ohlásili titul Metal Gear Survive, na který se snáší lavina kritik hráčů a ještě předtím vytvořili remake Metal Gear Solid 3 pro pachinko automaty – což fanoušky série MGS vyloženě nas█alo.

Aby toho nebylo málo, tak se Konami letos zase vyflákli na PC verzi jejich fotbalové hry Pro Evolution Soccer 2017. Abyste rozuměli, tak PES vychází jak na současnou, tak na minulou generaci konzolí a bohužel PC port vznikl právě z verze pro PlayStation 3 a Xbox 360, díky čemuž vypadá podstatně hůř, než verze pro PS4 a Xbox One.

Celé je to o dost smutnější, protože PES 2017 vycházejí celkem pochvalné recenze a konzolová verze vypadá vážně hezky, dokonce (pokud to mohu posoudit) v detailech působí lepším dojmem než konkurenční FIFA 17 – v případě tohoto titulu ovšem odvedli EA na PC verzi o kus lepší práci a díky tomu vypadá jejich hra napříč platformami de facto totožně. (I když je teda fakt, že PES 2017 má hezký vizuál jen díky Fox Engine, který vytvořili v Kojima Productions, ale to teď nechme stranou). Dalo by se říct, že Konami tady vyloženě plýtvá potenciálem, kdyby více zapracovali na PC verzi, tak by se jim mohlo povést „stáhnout konkurenci kalhoty“ protože recenzenti ve světě si docela pochvalují gameplay prvky, které prý letošní Pro Evo dělá konkurenceschopné. Bohužel odfláknutý PC port je handicap, který se na srovnávání obou fotbalových rivalů určitě projeví. Škoda toho.

Youtube kanál Candyland (od kterého jsme si vypůjčili fotodokumentaci k článku) uveřejnil video-porovnaní Pro Evolution Soccer 2017 na PC/PS4/XB1 na které se můžete podívat:

A pro zajímavost přikládáme i porovnání verzí FIFA 17 (rovněž od Candyland):

PUBG banuje viac než 6000 hráčov denne

PUBG banuje viac než 6000 hráčov denne

Každý z nás vie, že podvádzať pri hre sa nepatrí. Už obvzlášť nie, pokiaľ vás pri tom môžu veľmi ľahko prichytiť. Niekedy totižto nevyviaznete len s napomenutím, ale s permabanom. No a tvorcom PlayerUnknown´s...

16. 10. 2017
Alex Barna
3 min čtení
Nový 8K VR headset od Pimaxu

Nový 8K VR headset od Pimaxu

Občas sa podarí, že nejaký ten čínsky výrobok prerazí, respektíve ma dosť veľkú šancu preraziť. Najnovšie o to pokúša čínska firma menom Pimex so svojim novým 8K headsetom. Lepšie...

16. 10. 2017
Adam Tomaškovič
4 min čtení
background