background - Pro Evo Soccer 2017 má na PC horší grafiku než na konzolích
Pro Evo Soccer 2017 má na PC horší grafiku než na konzolích

Pro Evo Soccer 2017 má na PC horší grafiku než na konzolích

22. 09. 2016
Radovan Samotný
0 obrázků
6 min čtení

Společnost Konami jedná poslední dobou velmi nelogicky. Podařilo se jim rozhádat se s ambiciózním vývojářským studiem Kojima Productions, ohlásili titul Metal Gear Survive, na který se snáší lavina kritik hráčů a ještě předtím vytvořili remake Metal Gear Solid 3 pro pachinko automaty – což fanoušky série MGS vyloženě nas█alo.

Aby toho nebylo málo, tak se Konami letos zase vyflákli na PC verzi jejich fotbalové hry Pro Evolution Soccer 2017. Abyste rozuměli, tak PES vychází jak na současnou, tak na minulou generaci konzolí a bohužel PC port vznikl právě z verze pro PlayStation 3 a Xbox 360, díky čemuž vypadá podstatně hůř, než verze pro PS4 a Xbox One.

Celé je to o dost smutnější, protože PES 2017 vycházejí celkem pochvalné recenze a konzolová verze vypadá vážně hezky, dokonce (pokud to mohu posoudit) v detailech působí lepším dojmem než konkurenční FIFA 17 – v případě tohoto titulu ovšem odvedli EA na PC verzi o kus lepší práci a díky tomu vypadá jejich hra napříč platformami de facto totožně. (I když je teda fakt, že PES 2017 má hezký vizuál jen díky Fox Engine, který vytvořili v Kojima Productions, ale to teď nechme stranou). Dalo by se říct, že Konami tady vyloženě plýtvá potenciálem, kdyby více zapracovali na PC verzi, tak by se jim mohlo povést „stáhnout konkurenci kalhoty“ protože recenzenti ve světě si docela pochvalují gameplay prvky, které prý letošní Pro Evo dělá konkurenceschopné. Bohužel odfláknutý PC port je handicap, který se na srovnávání obou fotbalových rivalů určitě projeví. Škoda toho.

Youtube kanál Candyland (od kterého jsme si vypůjčili fotodokumentaci k článku) uveřejnil video-porovnaní Pro Evolution Soccer 2017 na PC/PS4/XB1 na které se můžete podívat:

A pro zajímavost přikládáme i porovnání verzí FIFA 17 (rovněž od Candyland):

Burnout Paradise sa dočká remasteru!

Burnout Paradise sa dočká remasteru!

Neexistuje závodná hra, pri ktorej sa viete vyblázniť podobne ako v Burnout Paradise. Rýchle a ničím neobmedzované závody, gigantické demolačné derby odohrávajúce sa priamo na diaľnici, skákanie cez...

22. 02. 2018
Alex Barna
3 min čtení
Assassin’s Creed Dynasty?

Assassin’s Creed Dynasty?

Áno, vidíte správne. Nie je to ani pol roka, odkedy sme sa dočkali posledného vydania hry zo série assassínov. Ako to už u Ubisoftu býva zvykom, opäť sa našiel poslušný zamestanec a v rozhovore pre ...

19. 02. 2018
Adam Tomaškovič
2 min čtení
background