background - Vývoj GTA 6 zastaven?!
Vývoj GTA 6 zastaven?!

Vývoj GTA 6 zastaven?!

29. 09. 2016
Radovan Samotný
0 obrázků
4 min čtení

Kolem populárních her je vždy spousta mýtů a spekulací – zejména, když jde o vývoj nových dílů. Dlouho šla po internetu spekulace, že Rockstar Games na PlayStation Meetingu na začátku září oficiálně oznámí nový díl jejich slavné série Grand Theft Auto – to se ovšem nestalo (Rockstáři se na meetingu ani neobjevili) a na povrch prosákly informace, že vývoj GTA 6 byl zastaven a to z toho pragmatického důvodu, že se společnost chce soustředit na výrobu obsahu pro GTA V – přesněji řečeno pro GTA Online, kam nové updaty přistávají co chvíli.

Ona je to v podstatě dobrá i špatná zpráva zároveň. Na jednu stranu je skvělé, že GTA Online bude mít pořád nový obsah, takže jen tak nepominou důvody k tomu tuhle hru hrát. Na tu druhou je ale odsunutí vývoje GTA 6 na neurčitou dobu poněkud smutná zpráva, protože každý díl této série byl hráči vyloženě milován. Možná by nebylo špatné, kdyby Take-Two Interactive navýšili Rockstar Games rozpočet a přiřadili k nim více lidí, aby se společnost mohla soustředit zároveň na GTA Online i na vývoj nového dílu. Uvidíme kam to povede, ale investice by se v tomhle případě vyplatila, tím spíš, že nové díly Grand Theft Auto jsou pokaždé bestsellery, které vývojářům vydělávají velké peníze (a zaslouženě).

Seven the Days Long Gone

Seven the Days Long Gone

RPG z ptačí perspektivy? Prvně jsem si říkal, že když hra spojí tyto dvě slova bude skvělá! No, pak takováto hra opravdu přišla. Seven the Days Long Gone měla být skvělá hra. Bohužel se to nestalo. Možná, kdyby...

12. 12. 2017
Kryštof Friedel
10 min čtení
background