Sunset Overdrive na PC? Microsoft zmatkuje

Sunset Overdrive na PC? Microsoft zmatkuje

5. 10. 2016
Radovan Samotný
0 obrázků
6 min čtení

Microsoft se jako společnost skutečně chová schizofrenně. Napřed dělají vše pro to, aby vrátili Xbox One zpátky do hry, což se jim původně do jisté míry dařilo. Pak se ovšem rozhodli vydávat exkluzivní Xbox One tituly i na PC a kdo si sakra koupí konzoli, na kterou pořádně nevycházejí žádné exkluzivní hry? Ještě větší paradox je pak ohlášení supervýkonné (a taky drahé) konzole Xbox One Scorpio – tahle věc by mohla mít úspěch, kdyby se Microsoft právě nerozhodl vypustit Xboxové exkluzivky na PC... lidé spíš pak zainvestují do počítačových komponentů, nebo do konkurenční konzole, než aby si kupovali drahý systém, se kterým nezískají nic navíc.

Největší paradox je ale to, že některé hry i přes vstřícnou politiku Microsoftu k PC zůstávají na bázi „only on Xbox One“ a to se týká i oblíbené hry Sunset Overdrive z roku 2014, kterou by mnozí rádi viděli i na jiných platformách. Vtip je v tom, že sami autoři – Insomniac Games – by o portování Sunset Overdrive stáli, ale o všem naneštěstí rozhoduje Microsoft, který je v téhle situaci poněkud laxní a nejspíš se jim do portu nechce investovat peníze. Navíc Insomniac Games mají plné ruce práce s vývojem Spidermana pro PS4 a tak by na portu musel pracovat někdo jiný (což by taky nemuselo skončit dobře).

Ať tak či onak, tím, že Microsoft za současné situace odmítá vydávat starší tituly i na PC, si v podstatě sám škodí, protože se připravuje o zisk. Xboxu touto politikou už nijak nepomůžou, ergo se tady nabízí otázka, proč Microsoft dělá to co dělá. Ale uvidíme, co nám přinese budoucnost.

Top 5: Nejlevnější nákup her

Top 5: Nejlevnější nákup her

PC

Ahoj, dnes jsem si připravil takový malý speciál. Z názvu víte o co jde, takže jdeme na to! G2A Tak jo, přiznejmě si, že i když někteří z nás nemají rádi Šedý trh, u prodeje...

22. 01. 2018
Kryštof Friedel
6 min čtení
Nový král?

Nový král?

Nazdar, dnes se podíváme na Steam, teda na jeho konkurenta. Ne, zase špatně. Dnes se podíváme na platformu, která slibuje, že sesadí krále digitálních kopií z trůnu. Že jste o tom neslyšeli? Není se...

21. 01. 2018
Kryštof Friedel
4 min čtení
background