Sunset Overdrive na PC? Microsoft zmatkuje

Sunset Overdrive na PC? Microsoft zmatkuje

5. 10. 2016
Radovan Samotný
0 obrázků
6 min čtení

Microsoft se jako společnost skutečně chová schizofrenně. Napřed dělají vše pro to, aby vrátili Xbox One zpátky do hry, což se jim původně do jisté míry dařilo. Pak se ovšem rozhodli vydávat exkluzivní Xbox One tituly i na PC a kdo si sakra koupí konzoli, na kterou pořádně nevycházejí žádné exkluzivní hry? Ještě větší paradox je pak ohlášení supervýkonné (a taky drahé) konzole Xbox One Scorpio – tahle věc by mohla mít úspěch, kdyby se Microsoft právě nerozhodl vypustit Xboxové exkluzivky na PC... lidé spíš pak zainvestují do počítačových komponentů, nebo do konkurenční konzole, než aby si kupovali drahý systém, se kterým nezískají nic navíc.

Největší paradox je ale to, že některé hry i přes vstřícnou politiku Microsoftu k PC zůstávají na bázi „only on Xbox One“ a to se týká i oblíbené hry Sunset Overdrive z roku 2014, kterou by mnozí rádi viděli i na jiných platformách. Vtip je v tom, že sami autoři – Insomniac Games – by o portování Sunset Overdrive stáli, ale o všem naneštěstí rozhoduje Microsoft, který je v téhle situaci poněkud laxní a nejspíš se jim do portu nechce investovat peníze. Navíc Insomniac Games mají plné ruce práce s vývojem Spidermana pro PS4 a tak by na portu musel pracovat někdo jiný (což by taky nemuselo skončit dobře).

Ať tak či onak, tím, že Microsoft za současné situace odmítá vydávat starší tituly i na PC, si v podstatě sám škodí, protože se připravuje o zisk. Xboxu touto politikou už nijak nepomůžou, ergo se tady nabízí otázka, proč Microsoft dělá to co dělá. Ale uvidíme, co nám přinese budoucnost.

Take Two ustupuje, OpenIV sa vracia !

Take Two ustupuje, OpenIV sa vracia !

V jednom z minulých článkov sme vás informovali, že vývojari známej hry GTA V a to štúdio Take Two zakázalo používanie nástroja na módovanie herného obsahu, hlavne však singleplayeru....

28. 06. 2017
Adam Tomaškovič
3 min čtení
Najikonickejšie zbrane v hrách

Najikonickejšie zbrane v hrách

Herných žánrov je mnoho. Niekto sa zabaví pri stratégii, iný zas pri logických či športových hrách. No je tu potom pár odvetví, ktoré dokážu zabaviť na celé hodiny, dni ba aj mesiace či roky. Reč je o hrách v štýle ...

24. 06. 2017
Jozef Gorecký
21 min čtení
background