background - Ochrana Denuvo znova pokořena
Ochrana Denuvo znova pokořena

Ochrana Denuvo znova pokořena

7. 10. 2016
Marek Novotný
0 obrázků
4 min čtení

Boj proti pirátění her je dlouhodobá historie, která se daří-nedaří. Někdy byla naprosto zbytečná, poněvadž hackeři hodně rychle našli zadní vrátka, tu a tam se muselo počkat pár dní, párkrát se stalo, že vývojáři ochranu sami odstranili, protože ztěžovala život poctivým hráčům.

Velkou stopkou se stala až ochrana Denuvo, jejíž speciální šifrování pro každou hru se stalo noční můrou většiny crackovacích skupin. Po každém prolomení vydala společnost, jež za Denuvem stojí, záplatu, která ještě více ztížila práci. Sama společnost se však nechala slyšet, že Denuvo není kompletní zamezení proti cracknutí, nýbrž jen nabízí pozdržení, které je v období vydání hry strašně důležité.

Poslední dobou nicméně začaly přicházet zprávy, které nebyly moc potěšující - skupina CONSPIR4CY přišla na to, jak Denuvo obcházet, což podložila prvními funkčními cracky pro tituly využívající Denuvo. Nejnovější obětí se stal Mirror's Edge: Catalyst.

Diskutabilní je však fakt, že nový Mirror's Edge u hráčů úspěch dvakrát neslavil. Nastává tedy otázka, zda se Denuvo vyplatí u všech na první pohled výdělečných titulů.

Fotorealistická grafika se opět předvádí

Fotorealistická grafika se opět předvádí

To, že grafika se vyvíjí neustále a dosahuje stále nových výšin je jasné už od nepaměti. Dnes už je omezována prakticky jen hardwarem, nikoli softwarem. Poslední generace Unreal Enginu už předvádí fotorealistické...

12. 08. 2017
Ladislav Klimeš
3 min čtení
background