background - Nádherně brutální hra Friday the 13th již brzy vyjde
Nádherně brutální hra Friday the 13th již brzy vyjde

Nádherně brutální hra Friday the 13th již brzy vyjde

13. 10. 2016
Radovan Samotný
0 obrázků
7 min čtení

Kdo by neznal kultovní horor Pátek třináctého, ve kterém dnes už legendární postava Jason Vorhees zmasakruje mládež na táboře Crystal Lake. Letos v říjnu by měla vyjít herní podoba tohoto filmu, která vám umožní vžít se do role právě jak Jasona, tak lidí z tábora.

Friday the 13th: The Game je hra založená na crowfundingu – kampaň úspěšně proběhla v roce 2015, přičemž na vývoj bylo nasbíráno přes milión amerických dolarů. Friday the 13th Běží na Unreal Engine 4 a bude dostupná jak na současné generaci konzolí, tak na PC.

Jak už bylo zmíněno výše, tak Friday the 13th vám umožní hrát jak za vraha, tak za jeho oběti. Bude to celé fungovat na bázi asymetrického multiplayeru, kdy jeden hráč bude představovat Jasona a ostatní obyvatele Camp Crystal Lake. Pokud vám to zní, jako hide and seek z Garry's modu, tak máte dozajista pravdu, ale Friday the 13th slibuje nabídnout komplexní systém dovedností postav. Jason je samozřejmě supersilný sadista, který se bude moct přesouvat v prostoru a cítit přítomnost svých obětí, ale aby to nebylo jako na jatkách, tak speciální schopnosti budou mít i lidé z tábora. Tenhle umí rychle utíkat, tenhle je expert na schovávání, tamten je zase dost silný na to, aby se ubránil... Jason to nebude mít zas tak jednoduché.

Je otázka, jestli Friday the 13th stihne skutečně vyjít v říjnu (vývojáři hru určitě budou chtít vydat na letošní Halloween, ale práce kvapná, málo platná) stejně tak se můžeme ptát, jestli ve hře bude splitscreen, aby si mohlo zahrát víc lidí v jedné místnosti, což by z tohoto titulu dělalo ideální program na hororové večery. Bylo by také vyloženě nutné, aby hra obsahovala větší počet map než jen Crystal Lake (nebo ideálně, kdyby oblast tábora byla rozdělena na více herních celků) aby se gameplay nestal stereotypním.

Inu uvidíme, hra každopádně vypadá docela zajímavě. Pro váš přehled vám zde přikládáme dvě videa z early alpha verze hry – jednak kompilaci Jasonova brutálního řádění:

A pak také přímo ukázku hraní:

Najikonickejšie zbrane v hrách

Najikonickejšie zbrane v hrách

Herných žánrov je mnoho. Niekto sa zabaví pri stratégii, iný zas pri logických či športových hrách. No je tu potom pár odvetví, ktoré dokážu zabaviť na celé hodiny, dni ba aj mesiace či roky. Reč je o hrách v štýle ...

24. 06. 2017
Jozef Gorecký
21 min čtení
Koniec módov do GTA V!

Koniec módov do GTA V!

Veľa ľudí zasiahla zdrcujúca novinka. Tvorcovia hry GTA V potvrdili zákaz módov do hry, čiže už neuvidíme žiadne vylepšené GTAčko ani Star Wars mód a hlavne neuvidíme Liberty City mód...

24. 06. 2017
Adam Tomaškovič
6 min čtení
Herné rekordy, ktoré zaujmú

Herné rekordy, ktoré zaujmú

Každý sa snaží spraviť v živote nejaký rekord. Nech je akýkoľvek, jeho prekonaním človek nadobúda hrdosť, motiváciu či uznanie. No čo ak sa nejedná o ľudskú bytosť, ale o herné prostredie? Aj tu sa dajú tvoriť a...

22. 06. 2017
Jozef Gorecký
16 min čtení
background