background - Nádherně brutální hra Friday the 13th již brzy vyjde
Nádherně brutální hra Friday the 13th již brzy vyjde

Nádherně brutální hra Friday the 13th již brzy vyjde

13. 10. 2016
Radovan Samotný
0 obrázků
7 min čtení

Kdo by neznal kultovní horor Pátek třináctého, ve kterém dnes už legendární postava Jason Vorhees zmasakruje mládež na táboře Crystal Lake. Letos v říjnu by měla vyjít herní podoba tohoto filmu, která vám umožní vžít se do role právě jak Jasona, tak lidí z tábora.

Friday the 13th: The Game je hra založená na crowfundingu – kampaň úspěšně proběhla v roce 2015, přičemž na vývoj bylo nasbíráno přes milión amerických dolarů. Friday the 13th Běží na Unreal Engine 4 a bude dostupná jak na současné generaci konzolí, tak na PC.

Jak už bylo zmíněno výše, tak Friday the 13th vám umožní hrát jak za vraha, tak za jeho oběti. Bude to celé fungovat na bázi asymetrického multiplayeru, kdy jeden hráč bude představovat Jasona a ostatní obyvatele Camp Crystal Lake. Pokud vám to zní, jako hide and seek z Garry's modu, tak máte dozajista pravdu, ale Friday the 13th slibuje nabídnout komplexní systém dovedností postav. Jason je samozřejmě supersilný sadista, který se bude moct přesouvat v prostoru a cítit přítomnost svých obětí, ale aby to nebylo jako na jatkách, tak speciální schopnosti budou mít i lidé z tábora. Tenhle umí rychle utíkat, tenhle je expert na schovávání, tamten je zase dost silný na to, aby se ubránil... Jason to nebude mít zas tak jednoduché.

Je otázka, jestli Friday the 13th stihne skutečně vyjít v říjnu (vývojáři hru určitě budou chtít vydat na letošní Halloween, ale práce kvapná, málo platná) stejně tak se můžeme ptát, jestli ve hře bude splitscreen, aby si mohlo zahrát víc lidí v jedné místnosti, což by z tohoto titulu dělalo ideální program na hororové večery. Bylo by také vyloženě nutné, aby hra obsahovala větší počet map než jen Crystal Lake (nebo ideálně, kdyby oblast tábora byla rozdělena na více herních celků) aby se gameplay nestal stereotypním.

Inu uvidíme, hra každopádně vypadá docela zajímavě. Pro váš přehled vám zde přikládáme dvě videa z early alpha verze hry – jednak kompilaci Jasonova brutálního řádění:

A pak také přímo ukázku hraní:

Mód pre hru Witcher 3 zlepšuje hrateľnosť

Mód pre hru Witcher 3 zlepšuje hrateľnosť

Pre náročnejších hráčov vznikajú na väčšinu hier módy, ktoré menia či už hrateľnosť alebo grafiku. Witcher 3 Enhanced Edition je mód, ktorý upravuje hlavne boje. Tie sú teraz omnoho detailnejšie a náročnejšie. Boj má...

22. 11. 2017
Patrik Poklona
2 min čtení
Golden Joystick Awards 2017!

Golden Joystick Awards 2017!

Rok se blíží ke svému konci a jako každoročně proběhla další skvělá akce jménem Golden Joystick Awards! Pojďme si tedy zrekapitulovat, co se stalo, ale hlavně kdo jsou vítězové!...

21. 11. 2017
Kryštof Friedel
7 min čtení
background