background - Jak by vypadalo GTA: San Andreas v GTA V
Jak by vypadalo GTA: San Andreas v GTA V

Jak by vypadalo GTA: San Andreas v GTA V

21. 10. 2016
Radovan Samotný
0 obrázků
6 min čtení

Kdo by si nepamatoval starou dobrou hru GTA: San Andreas... vzít si letadlo v poušti, nechat se sestřelit nad vojenskou základnou (Area 69 se to jmenovalo – vážně). Tyhle vzpomínky nikdy nevyblednou. Nuže, co takhle trochu flashbacků? Youtuber Monarch vytvořil v GTA V movie makeru filmečky podle známých misí v GTA:SA. Konkrétně začátek hry a pak dnes už klasickou Drive-Thru, kde CJ a spol nahání konkureční gang v autopřestřelce (obě videa najdete dole pod článkem).

Je trochu škoda, že se Monarch nevrhl na legendární misi Wrong Side of Tracks – všichni si určitě pamatujeme stíhání vlaku s gangstery na střeše a na Big Smoke a jeho příšernou mušku. „All we had to do was follow the damn train, CJ!“

A pokud si chcete zavzpomínat ještě trochu víc, tak můžete zkusit některé módy pro GTA V – například Grand Theft Auto V: San Andreas, který předělává původní mapu z GTA:SA právě do pětky. Popřípadě můžete prubnout San Andreas Creatures, který vám do GTA V přidá příšeráky z GTA:SA, které jste zde mohli lovit.

Samozřejmě, nic vám nebrání si zahrát původní hru, třeba s některým z módů, které GTA:SA zásadně vylepšují (viz toto video, v jehož popisu najdete odkazy na použité addony). Ale i originální hra je i po létech hodná vaší nostalgické pozornosti.

Bylo by také úžasné, kdyby nějaký kreativec předělal příběhovou kampaň GTA:SA do GTA V, ale to by byla pěkná fuška (a navíc, v pětce není ani San Fierro a Las Venturas, tak by se to muselo nějak chytře přečůrat). No uvidíme, třeba se něco takového ještě objeví.

Fotorealistická grafika se opět předvádí

Fotorealistická grafika se opět předvádí

To, že grafika se vyvíjí neustále a dosahuje stále nových výšin je jasné už od nepaměti. Dnes už je omezována prakticky jen hardwarem, nikoli softwarem. Poslední generace Unreal Enginu už předvádí fotorealistické...

12. 08. 2017
Ladislav Klimeš
3 min čtení
background