TESV: Skyrim remastered – stojí vůbec za pozornost?

TESV: Skyrim remastered – stojí vůbec za pozornost?

25. 10. 2016
Radovan Samotný
0 obrázků
8 min čtení

FUS RO DAH!!! Či pokud chcete, tak HOSPODA!!!

The Elder Scrolls V: Skyrim je tu zas a to ve své remasterované podobě (tzv. Skyrim Special Edition) s lepší grafikou, modely, světelnými efetty aaaa... Není to trochu zbytečné, když je Skyrim jedna z nejvíc módovaných her?

Jak se to vezme – následující řádky jsou věnovány spíš normálním PC hráčům, pokud se řadíte k radikální větvi této komunity, známé jako PC master race, tak si tento článek dál číst nemusíte, neboť to pro vás bude ztrátou času (zkrátka se s vámi nedá argumentovat).

Nuže, pokud jste PC hráči, stojí vám vůbec Skyrim remastered za zájem? Tady je největší fór v tom že v Behesda si uvědomují, že Skyrim má velkou modderskou komunitu a tak hráčům představili poměrně slušnou nabídku. Pokud vlastníte všechny DLC k původnímu Skyrimu (Dragonborn, Hearthfire and Dawnguard) nebo Legendary Edition, tak Skyrim remastered dostanete zadarmo, což je podle mého názoru skvělá věc, tím spíš, že Skyrim Special Edition je velmi propracovaný remaster (a neber, to když je to zdarma).

Co PC verze nabídne dál?

  • Podporu 64-bit systémů, takže ze hry vyždímáte víc, než na 32-bit verzi.
  • Podporu současných módů a to včetně těch, které byly uploadovány přes Bethesda Creation Kit.
  • Budete mít dostupné všechny vaše savy (i když většina lidí bude stejně chtít rozjet hru znova od začátku).

Jak vidno, tak i přes hordu módů, které má PC verze Skyrimu k dispozici by vám pořízení Special Edition minimálně stálo za úvahu – tím spíš, že takto příjemně dostupná.

Dobrá, jak je to s konzolovými verzemi?

Když už jsme u těch věci grátis, tak konzolisté dostanou všechny současné přídavné balíčky právě při nákupu Special Edition a samozřejmě oproti původní hře zde bude podstatně vylepšené vizuální zpracování i lepší výkon. Zkrátka se vám takhle do rukou dostane definitive verze hry.

Co konzolové verze nabídnou dál?

  • Plnou optimalizaci pro všechny současné systémy, PS4 Pro nabídne native 4K rozlišení (to samé se bude určitě týkat i Xbox One Scorpio).
  • Plnou podporu modifikací a to přes specifické menu, řadící jednotlivé addony podle hodnocení a popularity.

Pokud vlastníte konzoli současné generace a PC buď nevlastníte, nebo nemáte dostatečně výkonný stroj, tak je Skyrim Special Edition vaše šance, jak si hru zahrát ve vylepšené grafice a s modifikacemi.

Nuže, karty jsou vyloženy na stůl, takže teď je to jen na vás, jestli vám TESV: Skyrim Special Edition bude stát za zájem.

PUBG banuje viac než 6000 hráčov denne

PUBG banuje viac než 6000 hráčov denne

Každý z nás vie, že podvádzať pri hre sa nepatrí. Už obvzlášť nie, pokiaľ vás pri tom môžu veľmi ľahko prichytiť. Niekedy totižto nevyviaznete len s napomenutím, ale s permabanom. No a tvorcom PlayerUnknown´s...

16. 10. 2017
Alex Barna
3 min čtení
Nový 8K VR headset od Pimaxu

Nový 8K VR headset od Pimaxu

Občas sa podarí, že nejaký ten čínsky výrobok prerazí, respektíve ma dosť veľkú šancu preraziť. Najnovšie o to pokúša čínska firma menom Pimex so svojim novým 8K headsetom. Lepšie...

16. 10. 2017
Adam Tomaškovič
4 min čtení
Denuvo už nie je to, čo bývalo

Denuvo už nie je to, čo bývalo

Denuvo - pre niektorých znamená nádej, pre iných strach. Aby som vysvetlil, čo vlastne toľko spomínané Denuvo znamená. Denuvo alebo Denuvo Anti-Tamper je software vyvinutý rakúskou...

14. 10. 2017
Adam Tomaškovič
5 min čtení
background