background - Crytek opět v problémech
Crytek opět v problémech

Crytek opět v problémech

25. 12. 2016
Ladislav Klimeš
0 obrázků
4 min čtení

Před pár lety to tu bylo a dnes to tu je zas. Co to je?

Problémy Cryteku s financemi. Posledně museli zrušit studio pracující na Homefront The Revolution a značku prodat. Vypadalo to, že se podobná situace opakovat nebude, ale opak je pravdou.

Crytek zavřel rovnou pět studií. O práci přišli lidé ze studií z Istanbulu, Budapeště, Sofie, Soulu a Šanghaje. Změny se nemají dotknout poboček ve Frankfurtu nad Mohanem a v Kyjevě. Údajně.

V posledních dnech probíhala šuškanda ohledně opětovného neplacení firmy svým zaměstnancům. Podle všeho, situace je mnohem horší, než kdykoliv dříve. Údajně Crytek dluží výplaty za posledních 6 měsíců v případě některých zaměstnanců. Vedení se sice omluvilo a vzkázalo, že mzdy za říjen jsou již uhrazeny. Podle všeho však Cryteku docházejí peníze, což není dobré.

Ono se těm problémům nedá moc divit. Firma primárně licencuje CryEngine a to bohužel firmu velikosti Cryteku neutáhne. Warface se neprosadila podle očekávání, Hunt: Horrors of Gilded Age je asi ještě hodně daleko, tudíž autoři musí hodně rychle začít něco dělat, aby studiu nehrozil bankrot.

Je smutné, kam to studio Crytek dotáhlo. Bývalo známo svými dobrými hrami, například Far Cry 1, série Crysis, to všechno byly velmi pěkné počiny, které má spousta lidí rádo dodnes. Bude zajímavé, jak se Crytek z této situace dostane.

Najikonickejšie zbrane v hrách

Najikonickejšie zbrane v hrách

Herných žánrov je mnoho. Niekto sa zabaví pri stratégii, iný zas pri logických či športových hrách. No je tu potom pár odvetví, ktoré dokážu zabaviť na celé hodiny, dni ba aj mesiace či roky. Reč je o hrách v štýle ...

24. 06. 2017
Jozef Gorecký
21 min čtení
Koniec módov do GTA V!

Koniec módov do GTA V!

Veľa ľudí zasiahla zdrcujúca novinka. Tvorcovia hry GTA V potvrdili zákaz módov do hry, čiže už neuvidíme žiadne vylepšené GTAčko ani Star Wars mód a hlavne neuvidíme Liberty City mód...

24. 06. 2017
Adam Tomaškovič
6 min čtení
Herné rekordy, ktoré zaujmú

Herné rekordy, ktoré zaujmú

Každý sa snaží spraviť v živote nejaký rekord. Nech je akýkoľvek, jeho prekonaním človek nadobúda hrdosť, motiváciu či uznanie. No čo ak sa nejedná o ľudskú bytosť, ale o herné prostredie? Aj tu sa dajú tvoriť a...

22. 06. 2017
Jozef Gorecký
16 min čtení
background