background - Crytek opět v problémech
Crytek opět v problémech

Crytek opět v problémech

25. 12. 2016
Ladislav Klimeš
0 obrázků
4 min čtení

Před pár lety to tu bylo a dnes to tu je zas. Co to je?

Problémy Cryteku s financemi. Posledně museli zrušit studio pracující na Homefront The Revolution a značku prodat. Vypadalo to, že se podobná situace opakovat nebude, ale opak je pravdou.

Crytek zavřel rovnou pět studií. O práci přišli lidé ze studií z Istanbulu, Budapeště, Sofie, Soulu a Šanghaje. Změny se nemají dotknout poboček ve Frankfurtu nad Mohanem a v Kyjevě. Údajně.

V posledních dnech probíhala šuškanda ohledně opětovného neplacení firmy svým zaměstnancům. Podle všeho, situace je mnohem horší, než kdykoliv dříve. Údajně Crytek dluží výplaty za posledních 6 měsíců v případě některých zaměstnanců. Vedení se sice omluvilo a vzkázalo, že mzdy za říjen jsou již uhrazeny. Podle všeho však Cryteku docházejí peníze, což není dobré.

Ono se těm problémům nedá moc divit. Firma primárně licencuje CryEngine a to bohužel firmu velikosti Cryteku neutáhne. Warface se neprosadila podle očekávání, Hunt: Horrors of Gilded Age je asi ještě hodně daleko, tudíž autoři musí hodně rychle začít něco dělat, aby studiu nehrozil bankrot.

Je smutné, kam to studio Crytek dotáhlo. Bývalo známo svými dobrými hrami, například Far Cry 1, série Crysis, to všechno byly velmi pěkné počiny, které má spousta lidí rádo dodnes. Bude zajímavé, jak se Crytek z této situace dostane.

PUBG banuje viac než 6000 hráčov denne

PUBG banuje viac než 6000 hráčov denne

Každý z nás vie, že podvádzať pri hre sa nepatrí. Už obvzlášť nie, pokiaľ vás pri tom môžu veľmi ľahko prichytiť. Niekedy totižto nevyviaznete len s napomenutím, ale s permabanom. No a tvorcom PlayerUnknown´s...

16. 10. 2017
Alex Barna
3 min čtení
Nový 8K VR headset od Pimaxu

Nový 8K VR headset od Pimaxu

Občas sa podarí, že nejaký ten čínsky výrobok prerazí, respektíve ma dosť veľkú šancu preraziť. Najnovšie o to pokúša čínska firma menom Pimex so svojim novým 8K headsetom. Lepšie...

16. 10. 2017
Adam Tomaškovič
4 min čtení
background