background - Crytek opět v problémech
Crytek opět v problémech

Crytek opět v problémech

25. 12. 2016
Ladislav Klimeš
0 obrázků
4 min čtení

Před pár lety to tu bylo a dnes to tu je zas. Co to je?

Problémy Cryteku s financemi. Posledně museli zrušit studio pracující na Homefront The Revolution a značku prodat. Vypadalo to, že se podobná situace opakovat nebude, ale opak je pravdou.

Crytek zavřel rovnou pět studií. O práci přišli lidé ze studií z Istanbulu, Budapeště, Sofie, Soulu a Šanghaje. Změny se nemají dotknout poboček ve Frankfurtu nad Mohanem a v Kyjevě. Údajně.

V posledních dnech probíhala šuškanda ohledně opětovného neplacení firmy svým zaměstnancům. Podle všeho, situace je mnohem horší, než kdykoliv dříve. Údajně Crytek dluží výplaty za posledních 6 měsíců v případě některých zaměstnanců. Vedení se sice omluvilo a vzkázalo, že mzdy za říjen jsou již uhrazeny. Podle všeho však Cryteku docházejí peníze, což není dobré.

Ono se těm problémům nedá moc divit. Firma primárně licencuje CryEngine a to bohužel firmu velikosti Cryteku neutáhne. Warface se neprosadila podle očekávání, Hunt: Horrors of Gilded Age je asi ještě hodně daleko, tudíž autoři musí hodně rychle začít něco dělat, aby studiu nehrozil bankrot.

Je smutné, kam to studio Crytek dotáhlo. Bývalo známo svými dobrými hrami, například Far Cry 1, série Crysis, to všechno byly velmi pěkné počiny, které má spousta lidí rádo dodnes. Bude zajímavé, jak se Crytek z této situace dostane.

Burnout Paradise sa dočká remasteru!

Burnout Paradise sa dočká remasteru!

Neexistuje závodná hra, pri ktorej sa viete vyblázniť podobne ako v Burnout Paradise. Rýchle a ničím neobmedzované závody, gigantické demolačné derby odohrávajúce sa priamo na diaľnici, skákanie cez...

22. 02. 2018
Alex Barna
3 min čtení
Assassin’s Creed Dynasty?

Assassin’s Creed Dynasty?

Áno, vidíte správne. Nie je to ani pol roka, odkedy sme sa dočkali posledného vydania hry zo série assassínov. Ako to už u Ubisoftu býva zvykom, opäť sa našiel poslušný zamestanec a v rozhovore pre ...

19. 02. 2018
Adam Tomaškovič
2 min čtení
background