background - Způsobí Vánoce zmrtvýchvstání některých her?
Způsobí Vánoce zmrtvýchvstání některých her?

Způsobí Vánoce zmrtvýchvstání některých her?

26. 12. 2016
Radovan Samotný
0 obrázků
9 min čtení

I s přihlédnutím k nejrůznějším tradicím už můžeme v tuhle dobu říct, že k nadělování dárků došlo ve větší části světa. Dobrá, jsou tu ještě pravoslavné Vánoce, které probíhají na začátku ledna, takže příliv nových „cyka blyat“ hráčů nastane až tehdy, ale na Západě už máme rozdávání dárků v podstatě za sebou, takže si v tenhle moment můžeme položit tuto otázku – mohou Vánoce přivést některé hry zpět k životu?

Určitě jste se někdy setkali s tím, že některé tituly krátce vydání upadají v zapomnění – většinou díky tomu, že zklamou očekávání hráčů, nebo právě naopak, že ono očekávání perfektně vyplní (v tom negativním slova smyslu, pochopitelně). No Man's Sky je rozhodně příkladem té první varianty, nicméně vývojáři se snaží napravit velmi pošramocenou reputaci této hry a tak do ní rvou nový obsah „spodem i horem.“ Příkladem varianty druhé je letošní Call of Duty, o kterém se předpokládalo, že to bude nezáživná střílečka s ohraným obsahem... a přesně takové nové CoD je.

Nicméně Vánoce můžou do zapomenutých her přivést infuzi čerstvých hráčů a to logicky tím, že se objeví pod stromečkem. Kupříkladu, výše zmíněné No Man's Sky se po katastrofálním launchi, za posledních pár týdnů probralo k životu. Hra má sice pořád „mostly negative“ hodnocení na Steamu, nicméně nedávné kritiky se už přesunuly k „mixed“ – a 51% uživatelů se o NMS vyjádřilo pozitivně. Dá se tušit, že pokud se tento titul objevil ve vánoční nadílce a případně, pokud se dostane do slevové akce v rámci výprodejů, tak by k nějaké té resurekci dojít mohlo.

U Call of Duty se to možná už děje, protože tahle hra je v době psaní tohoto článku zlevněná o 50% – otázka zní, jestli hráči spíš víc neprahnou po Modern Warfare remasteru (a soudě podle sociálních sítí na tom něco bude).

Řádky textu výše mě přivádějí ještě k jedné věci, kterou je v případě oživování her nutné zmínit. Kromě vánoční nadílky tu máme už probíhající slevové akce na Steamu, Gogu, na konzolích a dalších online distribučních službách. A v dohledné době se na „povánoční slevy“ vrhnou i kamenné prodejny. Můžeme tedy čekat, že pro mnohé hry budou Vánoce znamenat probuzení k životu. Nicméně které tituly vánoční čas spasí, to se dozvíme až na základě statistik z prodejů (které se objeví nejdříve až v lednu).

PUBG banuje viac než 6000 hráčov denne

PUBG banuje viac než 6000 hráčov denne

Každý z nás vie, že podvádzať pri hre sa nepatrí. Už obvzlášť nie, pokiaľ vás pri tom môžu veľmi ľahko prichytiť. Niekedy totižto nevyviaznete len s napomenutím, ale s permabanom. No a tvorcom PlayerUnknown´s...

16. 10. 2017
Alex Barna
3 min čtení
Nový 8K VR headset od Pimaxu

Nový 8K VR headset od Pimaxu

Občas sa podarí, že nejaký ten čínsky výrobok prerazí, respektíve ma dosť veľkú šancu preraziť. Najnovšie o to pokúša čínska firma menom Pimex so svojim novým 8K headsetom. Lepšie...

16. 10. 2017
Adam Tomaškovič
4 min čtení
Denuvo už nie je to, čo bývalo

Denuvo už nie je to, čo bývalo

Denuvo - pre niektorých znamená nádej, pre iných strach. Aby som vysvetlil, čo vlastne toľko spomínané Denuvo znamená. Denuvo alebo Denuvo Anti-Tamper je software vyvinutý rakúskou...

14. 10. 2017
Adam Tomaškovič
5 min čtení
background