background - Nvidia spouští novou službu
Nvidia spouští novou službu

Nvidia spouští novou službu

9. 01. 2017
Martin Balda
0 obrázků
6 min čtení

Populární výrobce grafických karet Nvidia spouští novou službu, na které pracovalo více než 5 let. Jmenuje se Nvidia NOW a umožňuje připojit vaše PC nebo Mac k virtuálnímu počítači. Na tom bude spuštěna hra a obraz bude streamovaný zpět na vaši obrazovku. Má tedy jít o službu především pro majitele slabších sestav, kteří si chtějí zahrát hry na plné detaily. Můžete si vybrat mezi dvěma modely grafických karet - Nvidia 1060 a 1080.

Bude to fungovat následovně. Propojíte svůj Steam, Origin nebo Uplay s aplikací Nvidia NOW a ta připojí vaše zařízení ke vzdálené sestavě. Můžete tak hrát opravdu na čemkoli. Zapnete zakoupenou hru a začnete hrát. Za každou minutu se vám podle sestavy uberou virtuální body, ke kterým se ještě dostaneme. Po vypnutí hry se vám hra zesynchronizuje s počítačem. To znamená, že všechen postup a achievmenty se přesunou i na vaše PC.

Celá služba má ale dva háčky. Jeden vězí ve hrách. Abyste si zahráli, musíte mít hry vlastní. Ten druhý je ve virtuálních kreditech. Za registraci jich získáte 1000 a potom si budete muset dokupovat 2500 kreditů za cca 642 Kč. Za každou minutu hraní na Nvidii 1080 se vám strhne 4 kredity a na Nvidii 1060 2 kredity. Na hodinu hraní to vychází 60/30 Kč. To znamená, že si pořídíte hru za 1200 Kč a abyste ji dohráli zaplatíte dalších 1200 Kč. Podle mého je to opravdu služba pro příležitostné hráče. Předběžně začne služba fungovat v USA. Čistý provoz se plánuje na letošní jaro. Uvedení v Evropě zatím datum nemá.

Zaklínač 4?

Zaklínač 4?

CD Projekt asi nikomu představovat nemusíme. Je to právě TO herní vývojářské studio, který stojí za legendární trilogií Zaklínače od Andreje Sapkowského. Před týdnem...

17. 11. 2017
Michal Fortyn
2 min čtení
EA kúpila Respawn Entertainment

EA kúpila Respawn Entertainment

Občas sa stane, že nejaké "malé" vývojarské štúdio prerazí. Potom ho buď odkúpi väčšie štúdio alebo ostane samostatným a zaradí sa medzi "veľkých hráčov". Tentokrát nastal prvý prípad. Bývalí vyvojári Call of...

18. 11. 2017
Adam Tomaškovič
3 min čtení
background