background - Krádež dvou prototypů super-laptopů na CES!
Krádež dvou prototypů super-laptopů na CES!

Krádež dvou prototypů super-laptopů na CES!

16. 01. 2017
Martin Balda
0 obrázků
5 min čtení

Na nedávném veletrhu CES v Las Vegas byly odcizeny dva prototypy nezvykle vypadajících laptopů. Laptopy Valerie od společnosti Razer totiž mají 3 obrazovky a každá má 4K rozlišení.

Společnost prozradila, že stroje zmizely v neděli v průběhu tech show. „Tento incident je brán velice vážně,” řekl výkonný ředitel Min-Liang Tan. „Naše týmy pracují měsíce na dokončení konceptů a rozvíjení těchto zažízení,” dodává Tan na Facebooku. „Je to podvod a podvody netolerujeme. Každý, kdo tohle udělá, opravdu není chytrý.”

Kauza ale nečekaně pokračuje. Před několika dny se jeden z laptopů objevil v aukci na aukčním serveru Taobao. Cena začínala na 22 000 dolarů, což je přibližně půl milionu korun. Po několika hodinách však byla ukončena, a tak není jasné, jestli byl přístroj prodán, ani jestli za ukončením stojí sám Razer. Společnost k tomu nabídla 25 000 dolarů tomu, kdo prozradí nějakou novou informaci, která povede k identifikaci pachatelů nebo k jejich zatčení.

Razer Valeria je vůbec první prototyp laptopu s třemi obrazovkami. Každá měří 17,6 palce. V laptopu je ukrytý Intel Core i7 a Nvidia GTX 1080. Jak to vypadá v realitě se můžete podívat na video. Sám jsem zvědavý, jestli se tato kauza ještě nějak dořeší. Na to si ale budeme asi ještě chvilku počkat, pokud se vůbec dočkáme.

Líbí se vám Razer Valeria?

Ano.
Ne.
Celkem hlasů: 81
Cyberpunk 2077 sa ukáže na tohtoročnej E3!!!

Cyberpunk 2077 sa ukáže na tohtoročnej E3!!!

Od ohlásenia novej hry od poľského štúdia CD Projekt RED ubehli už 4 roky. Zatiaľ však okrem zasadenia vo futuristickom svete nevieme vôbec nič. Niektoré faktory však pomaly naznačujú, že sa dočkáme veľkého odhalenia....

17. 01. 2018
Alex Barna
3 min čtení
background