AMD Ryzen s OC podporou!

AMD Ryzen s OC podporou!

19. 01. 2017
Jakub Kozák
0 obrázků
4 min čtení

Procesory pro nejnovější patici AM4 od AMD budou mít všechny odemčený násobič a taktéž podporu taktování.

AMD tuto informaci docela dlouho tutlalo a povedlo se jim z toho udělat docela velký boom! Je vidět, že se poučilo z chyb konkurenčního Intelu a odmítá dělat neodemčené a odemčené procesory. Z hlediska uživatele rozhodně příjemný krok. Z hlediska AMD dokonce velmi chytrý krok.

Co se týče taktování tak bude dostupné nejen u chipsetů X370 pro větší desky, ale také u chipsetu X300 pro desky menší. Ba co více se dokonce ukázalo, že jej bude podporovat i B350. Jediný chipset, který nebude mít oficiální podporu taktování bude ten z řady A právě z důvodu, že tyto nebudou mít dostatečně dimenzované napájení a díky tomu by nemířili na svoji levnou cílovou skupinu.

AMD taktéž naznačilo možné datum vydání. Dle dostupných informací nepůjde o konec prvního kvartálu jak bylo předpovídáno, ale půjde nejspíše o měsíc únor. Jako první se dle všeho objeví osmijádrové / dvánáctivláknové procesory představující vrchol nabídky.

Top 5: Nejlevnější nákup her

Top 5: Nejlevnější nákup her

PC

Ahoj, dnes jsem si připravil takový malý speciál. Z názvu víte o co jde, takže jdeme na to! G2A Tak jo, přiznejmě si, že i když někteří z nás nemají rádi Šedý trh, u prodeje...

22. 01. 2018
Kryštof Friedel
6 min čtení
Nový král?

Nový král?

Nazdar, dnes se podíváme na Steam, teda na jeho konkurenta. Ne, zase špatně. Dnes se podíváme na platformu, která slibuje, že sesadí krále digitálních kopií z trůnu. Že jste o tom neslyšeli? Není se...

21. 01. 2018
Kryštof Friedel
4 min čtení
background